Магьосникът Иско спаси Реал Мадрид в 90-ата (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид се добра до ценна победа с 3:2 като гост на Спортинг Хихон в битка от 32-ия кръг на Ла Лига. Резервите на "белите" изкопчиха успеха на "Ел Молинон" с гол на Иско в 90-ата минута, а тези три точки доближиха още повече европейския крал до короната в Примера дивисион. Малагийският техничар вкара великолепен гол и в 17-ата минута, а другото попадение за мадридчани беше дело на Алваро Мората (59). Астурианци се разписаха чрез Дуйе Чоп (14) и Микел Весга (50). С успеха Реал дръпна пред Барселона с шест точки преди късния мач в Испания и вече мисли за реванша с Байерн (Мюнхен) в Шампионската лига.Зинедин Зидан заложи почти изцяло на резерви, като единствен капитанът Серхио Рамос може да се счита за твърд титуляр. "Бялото" нападателно трио беше оформено от Лукас Васкес, Алваро Мората и Марко Асенсио. Наставникът на домакините Руби подреди тима си в схема 5-4-1, разчитайки в атака на Дуйе Чоп. Гостите от "Сантиаго Бернабеу" започнаха амбицирано и търсеха опасни центрирания към наказателното поле на Иван Куеяр. Първата опасност дойде пред вратата на Кико Касийя в осмата минута. Дуйе Чоп свали топката с глава към другата греда, където Начо Фернандес изпревари готовия да вкара Карлос Кармона. В 11-ата Данило центрира отдясно, а непокритият Лукас Васкес пропусна да отбележи с глава от осем метра. Номер 17 насочи покрай гредата. В 14-ата Микел Весга даде пас "ала Лаудруп", копна топката над защитниците и изведе Чоп, който насочи от въздуха покрай вратаря - 1:0. Радостта на астурианци трая кратко. В 17-ата Иско изравни след изключително солово действие. Номер 22 получи на границата на наказателно поле и с няколко ювелирни финта матира отбраната, след което насочи високо по диагонала, вкарвайки прекрасно попадение - 1:1.  В 27-ата Васкес центрира отдясно, Мората надскочи Бабин, но насочи над гредата. В 29-ата Начо върна доста рисковано към Касийя и за мъничко топката не стана плячка за дебнещия Чоп. В 37-ата Матео Ковачич направи чудесен рейд през централната зона, подаде надясно към Хамес Родригес, който центрира ниско, а Серхио Алварес изчисти с шпагат пред голлинията.Втората част стартира с невъобразим пропуск пред вратата на Пичу Куеяр. В 48-ата минута топката беше центрирана към Начо Фернандес на втора греда, той стреля, вратарят отклони, а Асенсио се размина с топката на самата голлиния. При ответната атака хихонци не пропуснаха да накажат своя съперник. Бабин продължи с глава към точката на дузпата, откъдето Микел Весга отправи неспасяем параболичен удар с глава към далечния горен ъгъл - 2:1.  "Лос меренгес" натиснаха здраво в опит за отговор. В 59-ата резултатът дойде: Данило центрира отдясно, Мората се извиси и насочи безупречно до далечната греда - 2:2. В 62-ата и Данило беше близо до попадение с глава, но топката облиза гредата от външната страна. Минута по-късно Исма Лопес направи рейд отляво, влезе навътре към дъгата, ала ударът му не се получи. В 65-ата Куеяр внимаваше при насочване на Мората с глава и улови. В 72-ата Иско отново беше неудържим в градежа на атаката, направи куп финтове, но беше спрян в наказателното поле. Нападението завърши с остър шут на резервата Марсело - опасно покрай гредата. В 74-ата Хамес фалцира топката към далечната греда от 20 метра - аут. В 81-ата Мариано Диас скочи най-правилно при корнер, но насочи малко по-високо от необходимото. Две по-късно Рамос не беше точен след центриране от ъглов удар. Натискът на гостите се засили в края на двубоя, но не се виждаше как ще падне гол. В 89-ата топката чукна ръката на Бабин в наказателното поле, но при естествено положение на ръката. Съдията Фернандес Борбалан правилно не посочи бялата точка. В 90-ата отново изпълна геният на Иско, който този път се оказа фатален за хихонци. Номер 22 получи топката пред наказателното поле и с отсечен удар към близкия ъгъл наказа вратаря Куеяер за крайното 2:3.Така Реал Мадрид има още седем мача до края на испанския шампионат, в които дори може да си позволи една загуба и едно равенство и пак да триумфира с титлата. Спортинг остава твърдо в зоната на изпадащите.СЪСТАВИТЕМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧАСнимки: Getty Images/Guliver