Магьосникът Иско спаси Реал Мадрид в 90-ата (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид се добра до ценна победа с 3:2 като гост на Спортинг Хихон в битка от 32-ия кръг на Ла Лига. Резервите на "белите" изкопчиха успеха на "Ел Молинон" с гол на Иско в 90-ата минута, а тези три точки доближиха още повече европейския крал до короната в Примера дивисион. Малагийският техничар вкара великолепен гол и в 17-ата минута, а другото попадение за мадридчани беше дело на Алваро Мората (59). Астурианци се разписаха чрез Дуйе Чоп (14) и Микел Весга (50). С успеха Реал дръпна пред Барселона с шест точки преди късния мач в Испания и вече мисли за реванша с Байерн (Мюнхен) в Шампионската лига.

Зинедин Зидан заложи почти изцяло на резерви, като единствен капитанът Серхио Рамос може да се счита за твърд титуляр. "Бялото" нападателно трио беше оформено от Лукас Васкес, Алваро Мората и Марко Асенсио. Наставникът на домакините Руби подреди тима си в схема 5-4-1, разчитайки в атака на Дуйе Чоп.

Спортинг Хихон - Реал Мадрид Гостите от "Сантиаго Бернабеу" започнаха амбицирано и търсеха опасни центрирания към наказателното поле на Иван Куеяр. Първата опасност дойде пред вратата на Кико Касийя в осмата минута. Дуйе Чоп свали топката с глава към другата греда, където Начо Фернандес изпревари готовия да вкара Карлос Кармона. В 11-ата Данило центрира отдясно, а непокритият Лукас Васкес пропусна да отбележи с глава от осем метра.

Номер 17 насочи покрай гредата. В 14-ата Микел Весга даде пас "ала Лаудруп", копна топката над защитниците и изведе Чоп, който насочи от въздуха покрай вратаря - 1:0. Радостта на астурианци трая кратко. В 17-ата Иско изравни след изключително солово действие. Номер 22 получи на границата на наказателно поле и с няколко ювелирни финта матира отбраната, след което насочи високо по диагонала, вкарвайки прекрасно попадение - 1:1.

Спортинг Хихон - Реал Мадрид В 27-ата Васкес центрира отдясно, Мората надскочи Бабин, но насочи над гредата. В 29-ата Начо върна доста рисковано към Касийя и за мъничко топката не стана плячка за дебнещия Чоп. В 37-ата Матео Ковачич направи чудесен рейд през централната зона, подаде надясно към Хамес Родригес, който центрира ниско, а Серхио Алварес изчисти с шпагат пред голлинията.

Втората част стартира с невъобразим пропуск пред вратата на Пичу Куеяр. В 48-ата минута топката беше центрирана към Начо Фернандес на втора греда, той стреля, вратарят отклони, а Асенсио се размина с топката на самата голлиния. При ответната атака хихонци не пропуснаха да накажат своя съперник. Бабин продължи с глава към точката на дузпата, откъдето Микел Весга отправи неспасяем параболичен удар с глава към далечния горен ъгъл - 2:1.

Спортинг Хихон - Реал Мадрид "Лос меренгес" натиснаха здраво в опит за отговор. В 59-ата резултатът дойде: Данило центрира отдясно, Мората се извиси и насочи безупречно до далечната греда - 2:2. В 62-ата и Данило беше близо до попадение с глава, но топката облиза гредата от външната страна. Минута по-късно Исма Лопес направи рейд отляво, влезе навътре към дъгата, ала ударът му не се получи. В 65-ата Куеяр внимаваше при насочване на Мората с глава и улови.

В 72-ата Иско отново беше неудържим в градежа на атаката, направи куп финтове, но беше спрян в наказателното поле. Нападението завърши с остър шут на резервата Марсело - опасно покрай гредата. В 74-ата Хамес фалцира топката към далечната греда от 20 метра - аут. В 81-ата Мариано Диас скочи най-правилно при корнер, но насочи малко по-високо от необходимото. Две по-късно Рамос не беше точен след центриране от ъглов удар.

Спортинг Хихон - Реал Мадрид Натискът на гостите се засили в края на двубоя, но не се виждаше как ще падне гол. В 89-ата топката чукна ръката на Бабин в наказателното поле, но при естествено положение на ръката. Съдията Фернандес Борбалан правилно не посочи бялата точка. В 90-ата отново изпълна геният на Иско, който този път се оказа фатален за хихонци. Номер 22 получи топката пред наказателното поле и с отсечен удар към близкия ъгъл наказа вратаря Куеяер за крайното 2:3.

Така Реал Мадрид има още седем мача до края на испанския шампионат, в които дори може да си позволи една загуба и едно равенство и пак да триумфира с титлата. Спортинг остава твърдо в зоната на изпадащите.