Анчелоти: Не ни отписвайте

Треньорът на Байерн (Мюнхен) Карло Анчелоти бе разочарован след загубата с 1:2 от Реал Мадрид в първия мач от 1/4-финала в Шампионската лига в Германия. Наставникът обаче вярва, че тимът му все още има шанс да елиминира своя противник в реванша в испанската столица след шест дни."Малките детайли направиха разликата. Пропуснахме дузпа в края на първото полувреме, когато можеше да поведем с 2:0, а веднага след почивката допуснахме изравняване. Това промени мача. Нямахме късмет. Дузпи се пропускат. Това не беше първата, няма да бъде и последната. Но ние можем да бъдем доволни от представянето си през първото полувреме. До почивката контролирахме мача, но ни липсваше ефективност пред гола. Също така нямахме и късмет. След като останахме с 10 души на терена, стана доста по-сложно, но въпреки това се справихме добре.Все още сме живи, не сме мъртви. Не ни отписвайте. В момента Реал е в по-добрата позиция, но и ние имаме шанс. Ще дадем всичко от себе си в реванша. Ще бъде трудно, но имаме да изиграем още 90 минути. Ще покажем най-доброто, на което сме способни", заяви Анчелоти."Видал беше първи избор за изпълнител на дузпа. Той има характер, но във футбола се случва да изпуснеш. Мисля, че Хумелс и Левандовски ще бъдат възстановени за реванша, което ще ни даде допълнителни опции. Не обвинявам Мартинес за червения картон. Реал организираше контраатака и той трябваше да опита този шпагат. Той е важен играч и за съжаление ще ни липсва във втория мач. Роналдо реши двубоя днес. Мисля, че успявахме да го опазим до червения картон", добави треньорът на Байерн.