Гигантски сблъсък на "Алианц Арена"

Грандовете на европейския и световен футбол Байерн (Мюнхен) и Реал Мадрид излизат тази вечер на "Алианц Арена" в първи четвъртфинал в Шампионската лига. Двата отбора ще изиграят своя мач №23, което е абсолютен рекорд в историята на евротурнирите. От 10-те има срещи в елиминации, те имат по 5 крайни успеха. В общия баланс баварците имат леко предимство, но при последния им сблъсък Реал се наложи на полуфиналите в ШЛ през 2014 година с общ резултат 5:0, а загубата с 0:4 в Мюнхен е най-тежката у дома за Байерн в евротурнирите. Тогава начело на "лос бланкос" беше Карло Анчелоти, който вече е треньор на Байерн. Любопитно ще е да видим и представянето на Чаби Алонсо и Тони Кроос срещу бившите им клубове. Германският гранд ще трябва да се справя без Матс Хумелс, който пропуска двубоя заради травма. В негово отсъствие двойката в центъра на защитата ще оформят Жером Боатенг и Хавиер Мартинес. След наказание в състава се завръща капитанът Филип Лаам, който не игра в реванша от осминафиналите срещу Арсенал. Мануел Нойер се възстанови от контузията си и ще застане на вратата на домакините, но Роберт Левандовски е под въпрос, след като вчера тренира само 15 минути. По крилата ще действат Франк Рибери и Ариен Робен, а Тиаго Алкантара ще е изтеглен малко пред Чаби Алонсо и Артуро Видал.Зинедин Зидан ще има поредния си сериозен тест начело на кралския клуб, този път срещу Анчелоти, чийто помощник беше преди време. Французинът няма да може да използва Рафаел Варан и Пепе, а като титуляр до Серхио Рамос в центъра на защитата ще стартира Начо Фернандес. През седмицата Даниел Карвахал се оплакваше от здравословни проблеми, но най-вероятно ще играе. Лука Модрич, Каземиро и Тони Кроос ще са тримата в халфовата линия, а атаката ще се води от Кристиано Роналдо, Гарет Бейл и Карим Бензема.У дома Байерн се наслаждава на много добри резултати срещу съперрници от Испания - 18 победи, 5 равенства и само 2 загуби. В същото време Реал има едва 4 успеха от 30 гостувания в Германия.Любопитни факти:* Байерн е на четвъртфинал в Шампионската лига за шеста поредна година* Мюнхенският гранд е в серия от рекордните 16 домакински победи в турнира* Реал е четвъртфиналист в Шампионската лига за седма поредна година и още няма загуба в турнира през сезона* Мадридчани спечелиха предишните си 5 елиминации срещу германски съперници* Във всеки от последните 8 мача на Реал в Шампионската лига имаше над 2.5 гола, а "белите" се разписаха поне по два пъти* Кралският клуб няма загуба в 12 поредни мача в Шампионската лига* Байерн спечели 5 от предишните си 6 мача в турнира* В 5 от последните си 6 двубоя в Шампионската лига баварците вкараха поне по два голаВодещият букмейър bwin дава предимство на Байерн с коефициент за победа на баварците 1.83. Равенството е оценено с 3.90, а евентуален успех на Реал ще умножи залога ви  по 4.10.Шампионска лига, 1/4-финали - първи мач:БАЙЕРН (МЮНХЕН) - РЕАЛ МАДРИДВероятни състави:БАЙЕРН (4-2-3-1): Нойер; Лаам, Х. Мартинес, Боатенг, Алаба; Ч. Алонсо, Видал; Робен, Тиаго, Рибери; ЛевандовскиСтарши треньор: К. АнчелотиРЕАЛ (4-3-3): К. Навас; Карвахал, С. Рамос, Н. Фернандес, Марсело; Кроос, Каземиро, Модрич; Бейл, Бензема, К. Роналдо Старши треньор: З. ЗиданСЪДИЯ: Никола РицолиСТАДИОН: "Алианц Арена"НАЧАЛО: 21:45 часаМИНУТА ПО МИНУТАГЛЕДАЙТЕ ТУК