Борнемут се откъсна на девет точки от зоната на изпадащите след победа над Суонзи (видео)

Борнемут победи с 2:0 Суонзи у дома и се откъсна на девет точки от зоната на изпадащите. Алфи Моусън си отбеляза автогол в 31-вата минута, а Беник Афобе даде спокойствие на домакините в 72-рата. Това е втори пореден успех за "черешките" в Премиър лийг.  Първото полувреме бе доста равностойно. Суонзи започна по-активно, но към средата на частта домакините взеха известно надмощие в средата на терена. Така се стигна до 31-вата минута, когато удар на Беник Афобе от границата на наказателното поле рикошира в крака на Алфи Моусън и влезе във вратата на Фабиански. Попадението бе записано като автогол. В 53-ата минута Гослинг стреля опасно от далечна дистанция, но Фабински изби. Последва натиск на Суонзи, но в 72-рата минута Борнемут организира много добра атака. Кинг намери Афобе отдясно, а нападателят стреля в далечния ъгъл. Топката чукна гредата и влезе за втори път във вратата на Фабиански. Борнемут е на 11-о място в 33 точки, докато Суонзи е 17-и. "Лебедите" са на три точки от опасната зона.