Кейлор, Рамос и Тръмп на съдийството

Барселона показа лошото си лице на „Риасор” и реанимираният от Пепе Мел тим на Ла Коруня се възползва отлично от това за ценната си победа. Може да е шокиращо да видите подобна промяна за толкова кратко време като тази у Барса – едно от обясненията е липсата (физически) на Неймар и (психически) на Лионел Меси плюс слабото включване на алтернативите (особено на Арда Туран и Андре Гомеш), а другото е, че Депор бе стабилен и твърд, не като трупата страхливци от Пари Сен Жермен.

Реал Мадрид също се измъчи срещу Бетис на „Сантиаго Бернабеу”, но успя да победи и да си върне водачеството в таблицата. Такива кански мъки, че бе нужно суперспасяване на Кейлор Навас в последния миг за трите точки. Вратарят бе една от фигурите на деня: трябваше да бъде изгонен много рано в мача, после си вкара нелеп автогол, чу освирквания по свой адрес при няколко намеси, а накрая си спечели заслуги с гръм и трясък при удара на Тони Санабрия, който можеше да лиши „белите” от две свръхважни точки. Кейлор бе непрекъснато център на вниманието.

Какъвто бе и Матеу Лаос. Неговите изпълнения вече започват да преминават границата на хумористичното и да натежават. Той навлезе в Примера като единак, като съдия, който оставя много по-свободна игра от останалите си колеги, донякъде като англичанин. После обаче, щастлив от реакциите към своята особеност, се помисли за Бил Гейтс или Доналд Тръмп на съдийството и се превърна в карикатура на този свой образ, в нещо претруфено, спорно, направо непоносимо. Неслучайно в Каталуня го нарекоха Айтекин-а на Мадрид

Номер едно в ранглистата на персонажите на мача на „Бернабеу” обаче за кой ли път бе Серхио Рамос с поредния си спасителен късен гол с глава, и отново след корнер на Тони Кроос. Това бе поредното включване с хъс и вяра на бранителя в търсене на пролука в гъстата армия от тела в противниковото наказателно поле; поредният озовал се в мрежата плътен негов удар с чело. Удар с чело, поставил Мадрид начело.

Алфредо Реланьо, „АС”

Още от Футбол свят

Виж всички