Гризман и Гамейро разкъсаха Валенсия (видео + галерия)

Отборът на Атлетико Мадрид разби с 3:0 Валенсия в среща от 26-ия кръг на испанското първенство, игранa пред 46 473 зрители на "Висенте Калдерон". Антоан Гризман се развихри и отбеляза две попадения (10 и 83), отпразнувайки своя мач номер 100 за "червено-белите" в Ла Лига. Кевин Гамейро се присъедини към успеха с гол в 48-ата минута. С победата Атлети се върна на четвъртата позиция.Срещата се игра пред погледа на възстановяващия се Фернандо Торес, който зае място във ВИП ложата на стадиона. Момчетата на Диего Симеоне започнаха агресивно в търсене на ранен гол. В третата минута Филипе Луиш шутира от дистанция, Диего Алвеш изби, топката стигна до Гризман, който се забави и беше блокиран на шест метра от голлинията.  В десетата минута Гризман откри резултата след чудесен пас в коридор на Коке. Френският голаджия шутира от 18 метра към далечния ъгъл на Алвеш - 1:0. Това беше 55-и шампионатен гол на Гризман за Атлетико в юбилейния му мач номер 100. В 12-ата Гризман тръгна смело на скорост и завърши атаката с изстрел от 22 метра, при който топката профуча покрай гредата на бразилския страж. В 14-ата Ян Облак запази преднината на своите, изпреварвайки Симоне Дзадза след центриране отдясно. В 24-ата домакините направиха добра комбинация, Яник Ферейра Караско центрира опасно отдясно, а Есекиел Гарай буквално взе топката от главата на Гризман. Две минути по-късно Дзадза не се ориентира добре след центриране на Даниел Парехо и насочи неточно с глава. В 34-ата отново италианският нападател стреля доста далеч от целта след пас отляво. Втората част също започна с ранен гол във вратата на "лос че". В 48-ата минута Филипе Луиш подаде към Кевин Гамейро на дъгата, той стреля по диагонала, топката се отклони от Мангала и влезе в мрежата, заблуждавайки вратаря - 2:0. В 53-ата "лос колчонерос" бяха много близо до трети гол. Гризман се отскубна и сам срещу вратаря стреля ниско по диагонала, но Алвеш изби в корнер. Минута по-късно Мунир Ел Хадади опита да изненада Облак с прехвърлящ удар от 45 метра. Словенският страж внимаваше. В 70-ата защитата на гостите от "Местайя" сгреши и позволи на Гризман да стреля. "Седмицата" фалцира топката към сглобката и малко не му достигна за атрактивен гол. В 83-ата Гризман вкара още едно попадение, възползвайки се от странен пас на Томас Тейе. Резервата получи топката и сякаш без да иска я насочи в наказателното поле, където дебнеше номер 7 - 3:0. В 91-ата Николас Гайтан направи хубав рейд отляво и шутира силно от осем метра - над гредата. Следващият мач на Атлетико е след седмица като гост на Гранада. Валенсия приема друг опашкар - Спортинг Хихон.СЪСТАВИТЕСТАТИСТИКАКЛАСИРАНЕФОТОГАЛЕРИЯСнимки: Getty Images/Guliver