Наполи премина през Верона

Отборът на Наполи надви с 3:1 Киево насред Верона в мач от 25-ия кръг на Серия "А". Тимът на Маурицио Сари продължи добрата си серия в калчото, след като постигна 16-и успех през този сезон. Лоренцо Инсиние (31), Марек Хамшик (38) и Пьотр Желински (58) бяха точни за гостите, а Рикардо Меджорини в 72-ата минута се разписа за "летящите магаренца".Неаполитанците имат вече 14 поредни мача без поражение в калчото, като десет от тях са победи. Отборът се изкачи на второ място с актив от 54 точки, докато домакините останаха на 11-то място с 32 точки."Небесносините" пристигнаха в града на Ромео и Жулиета с идеята за изтрият загубата от Реал Мадрид с 1:3 на "Сантиаго Бернабеу" в Шампионската лига. Тифозите на тима отново бяха много по трибуните, като изригнаха срещу президента Аурелио де Лаурентис, който критикува тима и треньора след изявите им срещу Кристиано Роналдо и компания.Сари смени четирима футболисти от мача в Мадрид, но отборът показа, че иска победата и още на почивката водеше с две попадения. Националът Инсиние с хубав гол откри в 31-ата минута. Попадението бе негово осмо през този сезон, а малко след това Хамшик вкара своя десети гол през сезона, като вече е все по-близо до 115-те гола на Диего Армандо Марадона с екипа на Наполи. Словакът има 110 попадения.През втората част полякът Желински бетонира победата с трето попадение в 58-ата минута. Той влезе като резерва на мястото на Алан в края на първото полувреме. Халфът се разписа за четвърти път, като изненада Сорентино с далеч удар. Маджорини намали в 72-ата минута, а в следващите 20 минути двата тима пропуснаха по няколко възможности да вкарат нови голове.В игра за Наполи се завърна Аркадиуш Милик, който няколко месеца лекуваше травма. Той влезе на мястото на Леонардо Паволети, който пък за първи път бе титуляр за клуба в калчото.КЛАСИРАНЕСЪСТАВИТЕ