Григор обърна Зверев за пета поредна победа (видео + галерия)

Григор Димитров продължава да ниже победа след победа. Той преодоля първия кръг на турнира в Ротердам след успех срещу труден съперник. Първата ни ракета спечели с 6:7(4), 6:2, 6:4 срещу Миша Зверев от Германия и ще се изправи срещу Денис Истомин от Узбекистан във втория кръг.За Григор това е пета поредна победа след титлата му в София и 15-а от първите му 16 мача за 2017 година.  Григор започна отлично двубоя, но на моменти Зверев успяваше да вкара много дълбоки ретури и да затрудни българина. Така още в първия гейм германецът успя да стигне до равенство от 40:0. Димитров, който се намира във великолепна форма, не допусна да се стигне до възможност за пробив.Миша отново разчиташе на агресивна игра и чести излизания на мрежата. В началото на срещата той взимаше малко по-лесно подаванията си. Началният удар на Григор обаче ставаше все по-ефективен. Първата ни ракета имаше шанс да стигне до сериозен аванс в шестия гейм. Той си спечели три възможности за пробив, но германецът успя да се измъкне, като при последната бързото му излизане на мрежата след добър сервис бе успешно.След този момент и двамата бяха стабилни в геймовете, в които сервираха. При 6:5 за българина той стигна до равенство, но до пробив не се стигна и сетът трябваше да бъде решен в тайбрек. Зверев успя първи да стигне до минипробив, а двойна грешка на Григор усложни още повече ситуацията и той губеше с 1:5. Димитров успя да спечели три поредни точки, но поредното излизане на мрежата на съперника доведе нещата до 6:4 и два сетбола, като се възползва от първия.Това е първи загубен сет за българина след три поредни двусетови победи. Роденият в Москва тенисист продължи да бъде стабилен при своя начален удар и във втория сет. Това обаче приключи в петия гейм, когато първата ни ракета стигна до пробив на нула. Той се възползва от вторите сервиси на съперника и след великолепни ретури го наказа. Германецът излизаше на мрежата и на втори сервис, но Григор знаеше как да го преодолее и завърши гейма с директна точка от ретур.Полуфиналистът от Australian Open продължи с отличната си игра и стигна до нов шанс за пробив в седмия гейм, като отново директна точка от ретур от бекхенд приключи гейма и той поведе с 5:2, а малко по-късно приключи сета след 28 минути игра.Зверев стигна до първия си шанс за пробив в мача в четвъртия гейм на третия сет. Отлична атака на Димитров доведе до равенство, а малко по-късно той приключи гейма в своя ползва след ас. След този важен момент Григор отново натисна с ретура и стигна до пробив на нула, повеждайки с 3:2. В следващия гейм обаче германецът се възползва от липсата на първи сервис при съперника. Той вкара няколко много дълбоки ретура и стигна до 3 поредни възможности за пробив. Най-добрият ни тенисист се справи, като имаше и малко късмет, тъй като при последната топката се удари в мрежата и не остави шансове на Миша. Отличен ретур доведе до нов брейк пойнт, но и той не бе реализиран. Ситуацията се повтори след страхотно воле на Зверев и този път се стигна до пробив. Григор не позволи този временен неуспех да се отрази на концентрацията му и веднага реализира нов пробив, а малко по-късно вече водеше с 5:3. След фантастичен ретур той поведе с 30:0 при сервис на съперника, но германецът успя да измъкне гейма. Българинът запази аванса и при втория си мачбол сложи край на спора след 1 час и 56 минути игра. 29-годишният Зверев, който е 34-и в световната ранглиста, бе една от сензациите на Откритото първенство на Австралия, след като острани номер 1 в света Анди Мъри на осминафиналите.  Именно в Ротердам Григор прикова вниманието на света към себе си през 2009 г., когато победи Томаш Бердих и изигра оспорван трисетов мач срещу Рафаел Надал. През 2013 г. пък достигна до полуфиналите, което е най-доброто му постижение на турнира. СНИМКИ: abnamrowtt.nl и Фани БогдановаГАЛЕРИЯ - ТУК!!!