Еспаньол ликува на "Ла Росаледа" (видео)

Отборът на Еспаньол надделя с 1:0 при гостуването си на Малага в първи двубой от 21-ия кръг на Ла Лига. Пабло Пиати донесе успеха с далечен удар в 17-ата минута. "Лос перикитос" записаха трета поредна победа, която ги изкачи до осмата позиция. Малага е в долната половина на таблицата.Гостите от Барселона се възползваха от единствения си точен удар за полувремето и взеха голов аванс на почивката. Пабло Пиати шутира от 28 метра, а вратарят Карлос Камени видимо не беше подготвен и допусна топката в мрежата - 0:1. Момчетата на Марсело Ромеро играха по-силно и пропуснаха изгодни положения чрез Микаел Сантос (32), Мартин Демикелис (32) и Хуанпи (14).През второто полувреме южняците упражниха сериозен натиск. Само за 45 минути момчетата на Ромеро изпълниха цели 15 корнера. Вратарят на "папагалчетата" Диего Лопес обаче рядко трябваше да се намесва. В 82-ата Шарлиз изпусна брилянтна възможност, но не уцели добре топката. Две минути по-късно Шарлиз стреля след задна ножица и вратарят на каталунците се прояви и спаси. В 90-ата нападателят на домакините беше спрян от много спорна засада.СЪСТАВИТЕСТАТИСТИКАКЛАСИРАНЕСнимка: Marca