Еспаньол ликува на "Ла Росаледа" (видео)

Отборът на Еспаньол надделя с 1:0 при гостуването си на Малага в първи двубой от 21-ия кръг на Ла Лига. Пабло Пиати донесе успеха с далечен удар в 17-ата минута. "Лос перикитос" записаха трета поредна победа, която ги изкачи до осмата позиция. Малага е в долната половина на таблицата.

Гостите от Барселона се възползваха от единствения си точен удар за полувремето и взеха голов аванс на почивката. Пабло Пиати шутира от 28 метра, а вратарят Карлос Камени видимо не беше подготвен и допусна топката в мрежата - 0:1. Момчетата на Марсело Ромеро играха по-силно и пропуснаха изгодни положения чрез Микаел Сантос (32), Мартин Демикелис (32) и Хуанпи (14).

През второто полувреме южняците упражниха сериозен натиск. Само за 45 минути момчетата на Ромеро изпълниха цели 15 корнера. Вратарят на "папагалчетата" Диего Лопес обаче рядко трябваше да се намесва. В 82-ата Шарлиз изпусна брилянтна възможност, но не уцели добре топката. Две минути по-късно Шарлиз стреля след задна ножица и вратарят на каталунците се прояви и спаси. В 90-ата нападателят на домакините беше спрян от много спорна засада.