ЦСКА-София с престижно равенство срещу украински гранд (видео)

Отборът на ЦСКА-София завърши 2:2 с Динамо (Киев) в контролна среща, която се игра в Испания. В 4-ата Руи Педро изведе българския тим напред, но украинците стигнаха до пълен обрат с попадения на Буялски и Гонзалес, съответно в 36-ата и 38-ата минута. В даденото продължение Кирил Десподов изравни от дузпа.Руи Педро изведе българския тим напред още в 4-ата минута, след асистенция на Преслав Йорданов. В 14-ата минута "червените" можеше да си осигурят комфортна преднина. Рубен Пинто нахлу отдясно и шутира по диагонала, но за късмет на украинците в аут.В 28-ата минута Динамо имаше възможност да изравни. Денис Гармаш засече центриране отляво, но топката профуча на сантиметри от десния стълб.В 36-ата минута Буялски изравни с удар по земя. Две минута по-късно Динамо стигна до пълен обрат, след като Гонзалес прехвърли с глава Георги Китанов.Втората част стартира с опасна ситуация пред вратата на тима от Киев. В 51-ата минута топовен изстрел на Куставо Кулма срещна напречната греда, като преди това вратарят на Динамо успя да докосне топката.В 75-ата минута Жуниор Мораеш прати кълбото с глава в мрежата, но голът не бе зачетен заради засада.  В 90-ата минута Пламен Гълъбов стреля с глава, но вратарят на Динамо със сетни усилия спаси. Секунди по-късно "червените" стигнаха до равенството. Десподов бе съборен в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Потърпевшият застана зад топката и не сбърка, оформяйки крайното - 2:2.ЦСКА-София: 12.Георги Китанов, 3.Антон Недялков, 27.Николай Бодуров, 5.Рафаел Перес, 23.Александър Дюлгеров, 6.Рубен Пинто, 20.Петрус Бумал, 21.Руи Педро, 10.Арсенио Нунеш, 26.Густаво Кулма, 9.Преслав ЙордановРезерви: 30.Александър Конов, 2.Стойчо Атанасов, 4.Божидар Чорбаджийски, 8.Румен Руменов, 16.Красимир Станоев, 17.Давид Симао, 18.Александър Георгиев, 19.Кирил Десподов, 22.Никола Колев, 28.Пламен Гълъбов, 29.Милчо Ангелов, Тонислав ЙордановДИНАМО (Киев): 72. Артур Рудко, 34. Еуген Хачериди, 23. Домагой Вида, 5. Антунеш, 9. Микола Морозюк, 8. Владимир Шепельов, 19. Денис Гармаш, 29. Виталий Буялски, 25. Гонзалес, 15. Виктор Циганков, 41. Артьом БезединЦСКА - ДИНАМО КИЕВ 2:21:0 Руи Педро 41:1 Буялски 361:2 Гонзалес 382:2 Десподов 90д.