ПСЖ на финал за Купата на Лигата

Отборът на Пари Сен Жермен е на крачка от спечелване на първия си трофей за годината. Парижани разгромиха Бордо с 4:1 като гост в 1/2-финален двубой от турнира и се класираха на финала, където чакат победителя от днешния двубой между Монако и Нанси.Парижани бяха по-активният отбор на терена на стадион "Матмут-Атлантик" и още от първата минута дадоха ясно да се разбере, че не са пропътували разстоянието от 581 км от столицата до Бордо, за да правят подаръци на домакините.Резултатът беше открит още в 19-ата минута с изключителен гол от пряк свободен удар на Анхел ди Мария, който остави без никакви шансове стража на Бордо, като прати топката точно под напречната греда в областта на сглобката. Домакините върнаха попадението в 32-ата минута чрез Ролан, до през втората част бяха довършени от гостите с попадения на Единсон Кавани (60 74) и отново Ди Мария (81).