Рома показа вдъхновяващ футбол и помете Сампдория по пътя към 1/4-финала (видео)

Отборът на Рома победи по безапелационен начин Сампдория в сблъсъка между двата тима от 1/8-финала за Купата на Италия. “Вълците” демонстрираха страхотен футбол тази вечер на “Олимпико” и спечелиха с 4:0, но резултатът спокойно можеше да е двойно по-голям, ако не бяха страхотните спасявания на вратаря на гостите Кристиан Пуджони. Раджа Наинголан в 39-ата и 90-ата, Един Джеко в 48-ата и Стефан Ел Шаарауи в 61-ата минута вкараха четирите попадения за успеха на домакините и така осигуриха продължаването му на 1/4-финал в надпреварата.Срещата започна с шанс за Рома и удар на Джеко, но в ръцете на вратаря. Още в ответната атака обаче Сампдория бе близо до гола, като Луис Муриел излезе на добра позиция, но прати топката в гредата.След това обаче “вълците” захапаха здраво своя съперник и буквално обсадиха вратата му. В 25-ата минута страхотен удар от воле на Паредес се отби от напречната греда и тупна пред голлинията. В 29-ата минута и Ел Шаарауи стреля от границата на наказателното поле, но без да затрудни вратаря. В 32-ата минута той отправи далеч по-добър удар, като отново Пуджони бе последна преграда пред гола. В 35-ата минута стражът на гостите за пореден път демонстрира удивителен рефлекс след бомбен шут на Паредес.Натискът на Рома нямаше как да не донесе резултат. В 39-ата минута домакините най-накрая пробиха бетона на съперника. Една лошо изчистена топка попадна в Раджа Наинголан на границата на пеналта, който без забавяне стреля неспасяемо за 1:0. До края на полувремето римляните можеха и да удвоят преднината си, но първо Джеко пропусна страхотна възможност от точката на дузпата, а след това нов далечен удар на Наинголан профуча покрай вратата.В началото на втората част обаче логичното се случи. В 48-ата минута Ел Шаарауи с чудесен пас изведе Джеко сам срещу вратаря и нападателят с техничен удар направи резултата 2:0.Последваха нови пропуски на домакините. В 55-ата минута Джеко стреля с глава след центриране от корнер и топката се отби от гредата. В 58-ата минута босненецът имаше нов шанс, като стреля от границата на наказателното поле и принуди Пуджони да направи поредното си великолепно спасяване в мача.В 60-ата минута Сампдория организира една от малкото си добри атаки в двубоя. Луис Муриел получи прекрасен извеждащ пас в наказателното поле, но нападателят дори не намери очертанията на вратата и пропусна най-добрия шанс за своя тим да се върне в мача.Този пропуск бе наказан още в следващата минута. Тогава Ел Шаарауи получи дълъг пас, надбяга прекия си пазач и с техничен прехвърлящ удар вкара за 3:0.В 71-ата минута Самп успя да стигне до гол във вратата на съперника, но той бе отменен заради засада. В 76-ата минута обаче отново Пуджони трябваше да прави супер спасяване след опасен удар на Франческо Тоти. В 90-ата минута домакините довършиха съперника с четвърти гол. Диего Пероти центрира отляво и Наинголан с глава вкара втория си гол в мача, оформайки крайното 4:0.В крайна сметка Рома спечели напълно заслужено и продължава на 1/4-финал, където ще се изправи срещу сензацията в турнира Чезена. Двубоят ще се играе на 1 февруари отново на “Олимпико” в Рим.