Брайтън сложи край на головата суша и се върна към победите

Брайтън постигна първата си победа в Премиър лийг в последните осем кръга, след като надделя с 1:0 над Уотфорд на "Амекс Стейдиъм". Единственото попадение отбеляза Паскал Грос, който в 64-ата минута стреля от границата на наказателното поле, пращайки топката под плонжа на Аурелио Гомеш. Това бе едва второто попадение, което "чайките" отбелязаха в последните си седем срещи. Уотфорд можеше да изравни в добавеното време, когато Мат Райън не се справи с едно центриране на Карильо, но Окака не успя отблизо да намери вратата и прати топката встрани. Това бе четвърта поредна загуба на Уотфорд и пета в последните шест мача. Брайтън се изкачи на 12-о място с актив от 21 точки. Уотфорд е десети с една повече. СТАТИСТИКА ТУК!