Дибала и Игуаин засилиха Юве към 1/4-финала (видео)

Отборът на Ювентус е последният участник на 1/4-финал в турнира за Купата на Италия. Тази вечер “бианконерите” победиха с 2:0 Дженоа в сблъсъка от 1/8-финалната фаза на своя “Алианц Стейдиъм” и продължават защитата на трофея си. Точни за успеха на торинци бяха Пауло Дибала в 42-ата и Гонсало Игуаин в 76-ата минута. Като титуляр за “Грифоните” започна българинът Андрей Гълъбинов, който пропусна две от най-добрите положения за своя тим, преди да бъде заменен от Джузепе Роси в 77-ата минута.В началото мачът започна в по-бавно темпо и първата по-интересна атака дойде едва в 16-ата минута. Тогава Пауло Дибала бе намерен с центриране в наказателното поле, но с глава стреля над вратата.В 25-ата минута домакините пропуснаха страхотна възможност за голл. Дъглас Коща бе изведен на стрелкова позиция и отправи силен удар, който бе спасен блестящо от Еуженио Ламана.Натискът на Юве се засилваше и в 30-ата минута Федерико Бернардески отпрви удар отблизо, но поквай вратата. След това в 39-ата минута Дъглас Коща центрира по земя за Дибала, който обаче не успя да  засече добре топката. Две минути по-късно отново бернардески стреля чудесно от фаул и ламана трябваше да показва рефлекс, за да опази вратата си.В 42-ата минута домакините все пак стигнаха до откриване на резултата. Пауло Дибала получи пред наказателното поле с гръб към вратата, обърна се и с чудесен шут по земя не остави шансове на вратаря за 1:0.В самия край на полувремето Клаудио Маркизио опита шут, който не се получи много добре, но Стефано Стураро отклони топката по посока на вратата и отново Ламана бе последна преграда пред гола.Ювентус понамали оборотите през второто полувреме и това можеше да му изиграе лоша шега. В 51-ата минута Андреа Бардзали направи нетипична грешка, подавайки лош пас в наказателното поле. Топката бе отнета от Сентурион, който обаче не успя да я насочи във вратата.Юве отговори с опасен далечен удар на Родриго Бентанкур, който обаче мина встрани от вратата.Последваха нови добри минути за гостите, а в основата им бе българският нападател Андрей Гълъбинов. В 59-ата минута той се освободи в пеналта и стреля силно, но Войчех Шчесни успя да спаси. Пет минути по-късно българският национал имаше нова добра възможност да обстрелва вратата от границата на наказателното поле, като този път кълбото профуча до гредата.След като Дженоа не се възползва от своите положения, в 76-ата минута Ювентус удвои преднината си. Дибала подаде отличен пас за Гонсало Игуаин пред пеналта, той се освободи и с прецизен удар прати топката в мрежата за 2:0.В 83-ата минута се стигна до доста любопитен момент в мача. Съдията първо отсъди дузпа за гостите за удар с ръка на Квадво Асамоа срещу противников футболист в наказателното поле. След това реферът реши да изгледа повторение на ситуацията и промени решението си.В 89-ата минута Игуаин пропусна нова възможност да направи победана на домакините класическа, но ударът му бе спасен от вратаря.Все пак Ювентус си осигури преминаване в следващия етап на турнира, където му предстои градско дерби срещу Торино.