Индепендиенте спечели Копа "Судамерикана" (видео + галерия)

Аржентинският Индепендиенте спечели Копа "Судамерикана", след като удържа 1:1 като гост на бразилския Фламенго в реванша на "Маракана". В първата среща аржентинците спечелиха с 2:1, което се оказа достатъчен аванс за крайния триумф във втория по сила клубен турнир в Южна Америка.

Нападателят на Фламенго Лукас Пакета откри в 29-ата минута, но радостта на домакините продължи твърде кратко. Само седем минути по-късно Езекиел Барко възстанови равенството от дузпа. Двата тима търсеха победата докрая, като през второто полувреме пропуснаха нелоши шансове. Двубоят ще се запомни и със събития извън терена. Стотици фенове на Фламенго атакуваха привърженици на Индепендиенте в района на “Маракана” преди срещата и се наложи полицията да използва шокови гранати, за да ги разпръсне. Феновете на гостите пък провокираха с расистки жестове местните. Спечеленият трофей върна обаче гордостта на Индепендиенте, след като традиционният аржентински гранд от Буенос Айрес изпадна от елита през 2013 година.