Гремио е първият финалист, на ход е Реал Мадрид (видео)

Отборът на Гремио се класира на финала на световното клубно първенство. Бразилският тим надделя над мексиканския Пачука с 1:0 след продължения в първия полуфинал и ще спори за трофея срещу победителя от втория полуфинал. В него съперници ще бъдат европесйкият клубен шампион Реал Мадрид и представителя на домакините от ОАЕ Ал Джазира. Двубоят е утре от 19,00 часа българско време.Единственото попадение на стадиона в Ал Аин тази вечер реализира Евертон в петата минута на първото продължение, след като 90 минути не стигнаха на двата тима да излъчат победител.В началото на втората част стражът на Гремио Марсело Грохе трябваше да се намесва след шут на футболист на Пачука. Малко след това и вратарят на мексиканците Оскар Перес трябваше да показва отлична реакция след изстрел на играч на Гремио.Резервата Евертон в 75-ата минута стреля опасно от фаул и вратарят на Пачука не помръдна, но за негов късмет топката мина на сантиметри встрани от целта.В 80-ата минута пък Виктор Алфонсо Гусман отправи опасен удар с глава към вратата на Гремио, но съвсем малко точност не му достигна, за да изведе Пачука напред.Редовните 90 минути завършиха без отбелязан гол, но още в петата минута на добавеното време бразилският тим излезе напред в резултата. Еверетон, който се включи много добре от пейката за Гремио, получи топката след изпълнение на тъч и след самостоятелна акция с великолепен изстрел опъна мрежата зад Перес - 1:0.В 110-ата минута Гусман от Пачука получи втори жълт, съответно червен картон и това улесни още повече нещата за Гремио.До края на двубоя бразилците не бяха особено затруднени от мексиканския си съперник и вече очакват да разберат името на противника си на финала, като най-вероятно това ще бъде испанският гранд Реал Мадрид.ГРЕМИО - ПАЧУКА 1:0 (след продължения)1:0 Евертон (95)МИНУТА ПО МИНУТА