Васил Господинов грабна приза “Спортист на годината” за Асеновград

Трикратен носител на титлата “Спортист на годината“ за Асеновград стана щангистът Васил Господинов. Той бе удостоен с приза за трета поредна година, след като отново постигна значителни успехи във вдигането на тежести. Господинов се класира на шестата позиция на Световното първенство по вдигане на тежести в Анахайм, САЩ, в категория 105 кг. Освен това, по-рано през годината младият спортист спечели сребърен медал на Европейското първенство в Сплит, Хърватия.Пред Actualno.com Васил Господинов заяви, че не е достатъчно доволен от постиженията си до момента. Той сподели, че първоначално контузии са попречили да вложи всички свои сили в състезанията. А по-късно му е диагностициран здравословен проблем – запушване на потна жлеза, което би могло да се отстрани единствено оперативно. За да не отпадне спортистът напълно от битката към световната титла болката му е временно парирана. Но това не е решение на проблема и тепърва ще стартира лечение. “Това, че Васил не е доволен от представянето си през отминаващата вече година, е добър знак. Означава, че догодина ще бъде още по-всеотдаен. Един спортист остане ли доволен от себе си, значи ще остане на същото равнище или ще започне да се спуска надолу”, посочи личният треньор на Господинов – Лъчезар Кишкилов, който бе избран за “Треньор на годината“. На второто място в класацията “Спортист на годината“ за Асеновград застана Димитър Кумчев – състезател по свободна борба. Шахматистката Антоанета Стефанова се нареди на третата позиция от почетната стълба. Четвърти е асеновградчанинът и състезател по шахмат Иван Чепаринов, прославил името на Асеновград по света. Петото място си заслужи щангистът Ивайло Иванчев. Емил Банков грабна шестата позиция за постиженията си в първенства по кану-каяк. Състезателят по киокушин Атанас Иванов се класира на седмото място, а на осмо се наредиха две дами - Атанаска Томова и Даяна Узунова – двойка екип в кану-каяк. Веселина Чирпанлиева спечели деветото място за годишните си успехи по киокушин. Тя грабна и отличие за “Най-перспективен млад състезател“. Същият приз бе връчен и на състезателката по тенис на корт Габриела Георгиева. Десети в спортната класация се позиционира гребецът Тодор Колевски. В специалната категория „Футболист №1“ на Асеновград за 2017 г. бе избран Тодор Тодоров от мъжкия отбор на ФК „Асеновец-2005“. Държавното отборно първенство по спортна аеробика за деца, юноши и девойки бе определено за „Спортно събитие на годината“. Баскетболния тим на момичетата от „Асеновец-2005“ стана „Отбор на годината“. С приза “Популяризиране на асеновградския спорт“ бе удостоена Виолета Стамболийска – почетен гражданин на Асеновград, изтъкнат спортист и общественик. Същата титла бе връчена и на Мария Йовкова, която в двойка заедно с унгарската си партньорка Фани Харастович се отличи като европейска шампионка по тенис на маса на първенството в Гимараеш, Португалия. Крайната статистика сочи, че за последните 12 месеца асеновградските спортни клубове са завоювали общо 220 медала, 55 от които - златни, 73 - сребърни и 92 – бронзови. Преди да започне официалната церемония по връчване на приза „Спортист на годината“ бе почетена паметта на тримата велики асеновградски спортисти, починали през 2017 г. В едноминутно мълчание, изправени на крака и смирено склонили глава, всички присъстващи се поклониха пред примера, добротата, всеотдайността, човечеността и професионализма на Павел Бойчев, Велик Капсъзов и Георги Станков.Източник: Actualno.com