Валенсия отново се върна към победите (видео)

Отборът на Валенсия отново се върна на победния път в Примера дивисион. "Прилепите" надиграха доста трудно Селта  с 2:1 на своя "Местайя" в срещата от 15-ия кръг.Симоне Дзадза даде преднина на домакините в 28-ата минута. Той се разписа с глава след центриране от корнер на Даниел Парехо.В самото начало на второто полувреме обаче Селта изравни. Опит за удар на Максимилиано Гомес не се получи, но топката стигна до Яго Аспас, който отблизо реализира за 1:1.Валенсия все пак се добра до победата малко преди края на мача. В 79-ата минута Пабло Ернандес изрита в гръб Начо Хил в наказателното поле, а съдията посочи бялата точка. Дани Парехо реализира наказателния удар за крайното 2:1.Така Валенсия остава на 2-ото място с 34 точки. Селта пък се намира на 10-ата позиция с 18 точки в актива си.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ