Юве забърка бетона и успя да излъже Наполи (видео + галерия)

Ювентус спечели с 1:0 голямото дерби срещу Наполи от 15-ия кръг в Серия "А". "Бианконерите" отмъкнаха ценни три точки от гостуването си на "Сан Паоло" и се доближиха само на 1 от днешния си съперник. Гонсало Игуаин бе героят за гостите в този мач. Аржентинецът наказа бившия си отбор в 13-ата минута и това се оказа и победното попадение в срещата. След гола Юве се прибра дълбоко в своята половина и демонстрира здраво катеначо, като успя да удържи натиска на съперника и да измъкне победата.@@@Домакините заложиха в този мач на изпитаното трио в атака в лицето на Дрис Мертенс, Хосе Кайехон и Лоренцо Инсиние. В средата на терена пък действаха Марек Хамшик, Алан и Жоржиньо.
За Юве пък Масимилиано Алегри реши да рискува с включването на доскоро контузения Гонсало Игуаин на върха на атаката. Той имаше подкрепата на Пауло Дибала и Дъглас Коща. Триото в средата на терена пък бе изградено от Сами Кедира, Миралем Пянич и Блес Матюиди. Мачът започна двуостро с атаки и към двете врати. В 3-ата минута грешка на Миралем Пянич можеше да коства много на Юве, но малко не достигна на Марек Хамшик да достигне извеждащия пас в наказателното поле. Минута след това събитията се пренесоха пред другата врата, където Гонсало Игуаин изскочи очи в очи с Хосе Рейна, но вратарят излезе и блокира удара му. В 13-ата минута резултатът бе открит. Юве организира скоростна контраатака, Дибала пробяга половината терен и пусна извеждащ пас за Гонсало Игуаин, който хладнокръвно прати кълбото в близкия ъгъл на вратата за 0:1. Веднага след това последваха две възможности за Наполи. В 17-ата минута Лоренцо Инсиние отправи силен, но неточен удар. Минута след това и Марек Хамшик стреля от около 25 метра, като този път Джанлуиджи Буфон трябваше да избива топката, за да не се озове в мрежата му. В 22-ата минута обаче отново Юве имаше прекрасна голова възможност. При едно разбъркване след корнер топката се озова в Меди Бенатия, който стреля от воле, но над вратата. В 26-ата минута Дъглас Коща реши да стреля от границата на наказателното поле, но изстрелът му не затрудни особено Рейна. В 28-ата минута Лоренцо Инсиние опита да си изпроси дузпа. Той и Матия Де Шилио посегнаха за една спорна топка в наказателното поле и нападателят на Наполи се строполи на земята, но съдията ясно му показа, че няма да отсъди нарушение. В 31-ата минута отново Инсиние бе под светлината на прожекторите. Джорджо Киелини сгреши при изчистването на топката и тя попадна в неаполитанеца, който стреля мощно но Буфон спаси. При последвалия корнер отново той стреля с глава опасно и отново вратарят трябваше да се намесва решително, а атаката на домакините завърши с доста неточен изстрел на Раул Албиол. В 37-ата минута отново Инсиние тества Буфон с далечен удар и отново ветеранът на вратата на гостите бе безгрешен под рамката. Две минути по-късно последва поредната контра на Юве, завършила с неточен удар на Дибала над вратата. В 43-ата минута пък отново Инсиние отправи далечен, но твърде слаб удар, за да затрудни Буфон. Второто полувреме започна със сериозен натиск на Наполи и нов шанс за Инсиние в 53-ата минута, отново спасен от Буфон. Веднага след това и Хосе Кайехон отправи силен шут, но покрай вратата. В 65-ата минута и Дрис Мертенс падна доста артистично в нов опит да изпроси дузпа, но отново Даниеле Орсато подмина безмълвно ситуацията. Юве обаче можеше да стигне до втори гол в 68-ата минута, когато Пянич намери Блес Матюиди в наказателното поле, който отблизо стреля от движение, но Рейна инстинктивно успя да отклони кълбото над вратата. В 74-ата минута дойде време за поредния пропуск на Инсиние, който този път опита диагонален удар по посока далечния ъгъл на вратата, но не бе достатъчно прецизен в отиграването си. В добавеното време Кристиан Маджо стреля с глава отблизо, но и той не успя да затрудни Буфон. Така Ювентус удържа крехката си преднина и спечели мача. Торинци излязоха поне временно на второто място в класирането с актив от 37 точки. Наполи пък за момента остава на върха със своите 38 точки. МИНУТА ПО МИНУТА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА