Обрат за едно полувреме короняса Коринтианс пред погледа на Феномена (видео)

Коринтианс стана шампион на Бразилия три кръга преди края на сезона. Тимао, както феновете наричат любимия си отбор, победи с 3:1 Флуминензе и запази аванса си от 10 точки пред втория Гремио. Титлата е седма в историята на Коринтианс, а предишната беше спечелена през 2015 година.Големият герой за тима на старши треньора Фабио Кариле беше Жо. Бившият нападател на ЦСКА (Москва), Манчестър Сити, Евертън и Галатасарай вкара два гола в началото на второто полувреме, за да обърне резултата, след като гостите от Рио де Жанейро бяха повели още във 2-ата минута чрез Енрике. Третото и решително попадение за Коринтианс отбеляза Жадсон.

По-рано през сезона Тимао спечели и щатското първенство Паулиста. След 4-ата си поредна победа отборът отказа преследвача Гремио, който тази нощ се наложи с 1:0 над Сао Пауло, но не успя да намали разликата от водача в класирането. Препълненият “Арена Коринтианс” видя слабо първо полувреме на домакините. Те получиха ранен гол след центриране от корнер и объркване в защитата. До почивката Тимао пропусна няколко положения, но изравни на старта на втората част, когато Жо се разписа с глава. В 49-ата минута бившият бразилски национал наказа грешка на вратаря на Флу Диего Кавалиери и отново беше точен отблизо. Титлата беше подпечатана в 85-ата минута, когато ветеранът Жадсон, появил се като резерва на почивката, направи 3:1 с плътен удар по земя. В добавеното време феновете на Коринтианс създадоха истинска димна завеса над стадиона и мачът беше прекъснат за 7 минути. След подновяването на играта не се случи нищо интересно и празникът започна. На трибуните, за да се наслади на успеха на любимия си отбор, беше и великият Роналдо. През миналия сезон Коринтианс финишира на 7-о място в Кампеонато Бразилейро. КОРИНТИАНС - ФЛУМИНЕНЗЕ 3:1 (0:1)