Байерн показа какво ни очаква и този сезон в Германия

В рамките на десетина дни Байерн (Мюнхен) показа на потенциалните си конкуренти в германския футбол, че разликата в класите си остава голяма. Днес шампионите разбиха Борусия (Дортмунд) с 3:1 като гости в среща от Бундеслигата, а преди това на два пъти бяха сразили РБ (Лайпциг) - веднъж за първенство и веднъж за Купата на Германия.Голове на Ариен Робен (37’), Роберт Левандовски (37’) и Дейвид Алаба (67’) предначертаха какво ни очаква и този сезон в елита - поредна титла в червено. Едва три минути преди края Марк Бартра вкара почетно за домакините.

Баварците, които са лидери, вече имат шест точки преднина пред Борусия и четири пред Лайпциг. Това тази вечер е седми пореден успех за тях от седем мача във всички турнири след завръщането на Юп Хайнкес начело на тима. В същото време Дортмунд няма победа в Бундеслигата, откакто опитният треньор отново се появи на пейката на големия съперник. Байерн (Мюнхен) можеше да разчита на Йошуа Кимих. Първоначално германският национал не беше включен в групата заради стомашни проблеми, но днес се почувства по-добре и сам е пътувал до Дортмунд, като дори започна титуляр. От първата минута за баварците стартира и Хамес Родригес, а на пейката бяха оставени Жером Боатенг, Корентен Толисо, Себастиан Руди и Артуро Видал. Изненадата в състава на домакините беше свързана с Марио Гьотце, който седна сред резервите. За радост на всички и двата тима се хвърлиха в атаки от първата минута. Шанс да открие резултата се появи пред Пиер-Емерик Обамеянг, който в 12-ата минута се устреми към вратата на Байерн, но в последния момент Никлас Зюле показа защо специалистите му предричат бляскаво бъдеще, блокирайки шута на нападателя. Шампионите отговориха с акция в 16-ата минута, при която Роберт Левандовски се озова сам срещу вратаря още преди наказателното поле, но последва намеса на Сократис. Гостите искаха нарушение, което трябваше да означава и червен картон, но реферът подмина ситуацията. Мюнхенци обаче нямаха време да спорят, защото секунди по-късно поведоха, след като Робен изстреля кълбото в десния ъгъл на Роман Бюрки. Попадението даде още повече самочувствие на първенеца и за "жълто-черните" стана трудно да си върнат владеенето на топката. Грешка в изнасянето обаче позволи на вестфалци да изведат Андрий Ярмоленко сам срещу Улрайх, но заместникът на Мануел Нойер спаси. Буквално в ответната акция Левандовски за малко да удвои преднината на Байерн. Тези "луди" минути продължиха с атака на Борусия, при която ударът на Шинджи Кагава се отби в страничния стълб. В 37-ата минута Байерн нанесе втория си удар по позната схема. Кимих проби по крилото и центрира в наказателното поле, където Лева засече атрактивно, а топката допълнително обърка Бюрки, след като се отклони в тялото на Юлиан Вайгъл - 2:0 за шампионите. Проблемите на домакините се увеличиха, след като още преди почивката с контузия напусна Сократис. Последва още един пропуск на Ярмоленко, с което Борусия не успя да се върне в срещата. Три минути след подновяването на играта Левандовски можеше да реши всичко с трето попадение, но Бюрки съумя да спаси с крак. Две по-късно Ярмоленко и Обамеянг си попречиха и така сътвориха поредния голям пропуск пред вратата на Байерн. Тук обаче последваха минути без чисти положения, в които и двата тима като че ли нарочно свалиха темпото. Дойде обаче 64-ата минута, когато отново Левандовски се оказа сам срещу вратаря, но отправи нетипичен за себе си крайно неточен шут. Три по-късно поредният гол все пак падна, макар и донякъде случайно. Алаба центрира от ляво, след което нито Левандовски, нито Хамес успяха да докоснат топката, но тя все пак се озова зад гърба на Бюрки - 0:3. В 75-ата минута поредното спасяване на Улрайх след удар на Обамеянг само затвърди, че тази вечер домакините нямаха и капка шанс. До края Бартра вкара почетно за домакините в 87-ата минута, а в добавеното време Гонсало Кастро за малко да се разпише още веднъж. Играчите на Петер Бос ще имат шанс да се реваншират в дните преди Коледа, след като жребият за осминафиналите в Купата на Германия изправи двата тима един срещу друг. Двубоят пак ще бъде на "Сигнал Идуна Парк". МИНУТА ПО МИНУТА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА