Григор срещу "уморен" Дел Потро на финала в Стокхолм

Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще играе срещу защитаващия титлата си аржентинец Хуан Мартин дел Потро във финала на турнира от категорията ATP 250 в Стокхолм. По-рано днес българинът, който е поставен под номер 1 в основната схема, се справи с италианеца Фабио Фонини с 6:3, 7:6 (2), а във втория полуфинал Дел Потро се наложи над испанеца Фернандо Вердаско с 6:7 (4), 6:4, 7:6 (1).Дел Потро, шампион в Стокхолм от миналата година, загуби първия сет след тайбрек, но след това направи обрат. Аржентинецът взе втората част с 6:4 след един пробив, а в решителния трети сет отново се стигна до тайбрек, в който шампионът от US Open 2009 бе категоричен и даде само точка са съперника в мача, продължил 2 часа и 45 минути. В първия и третия сет Вердаско реализира ранни пробиви, но не успя да задържи аванса си в резултата.Дел Потро и Димитров са играли общо седем мача, като балансът е в полза на аржентинеца - 5:2. Хасковлията обаче спечели последните два сблъсъка между двамата. Миналата година двамата се срещнаха на полуфиналите в Стокхолм и аржентинецът надделя с 6:4, 7:5.Финалът започва в 16,00 часа българско време в неделя, а след края на полуфинала с Вердаско Дел Потро призна, че се чувства уморен. "Мисля, че ще бъда уморен утре. Григор играе много добре този сезон, победи ме в Пекин, показва много хубав тенис. Ще се опитам да играя дори по-добре отколкото днес и ще видим дали ще успея да защитя титлата си. Дори да не успея, аз съм доволен, че отново съм на финала", коментира Кулата от Тандил.