Провал за палача на Лудогорец, три отбора с равни точки в група “G”

Група “G” в Лига Европа не е особено атрактивна като имена на отборите, но днес предложи много вълнуващи мачове. Любопитното е, че до средата на вторите полувремена и в двата двубоя резултатът беше 0:0, но в крайна сметка в тях паднаха общо 8 гола. Лидерът ФКСБ спечели много ценна победа при визитата си на Апоел (Беер Шева) и се утвърди на върха в класирането с пълен актив от 9 точки, а Лугано надви с 3:2 Виктория (Пилзен) и взе първи успех в групата.ФКСБ, както вече се нарича румънският гранд Стяуа, имаше нелека задача в Израел, но след колебливо първо полувреме, в което по-чистите положения бяха за домакините, успя да вземе своето. И двата гола за румънците отбеляза Харлем-Еди Гнохере в 70-ата и 75-ата минути. Силите на Апоел, който отстрани Лудогорец в квалификациите на Шампионската лига, стигнаха само за почетно попадение, дело на юношата на Барселона Исаак Куенка. В другия мач Лугано изстрада победата срещу Виктория (Пилзен). Матия Ботани и Карлиньос дадоха аванс на домакините, но Михаел Кърменчик върна интригата четвърт час преди края. В 88-ата минута Александър Гернд успокои феновете на швейцарците, а Марек Бакош вкара втори гол за гостите в добавеното време.ФКСБ води в класирането с 9 точки, а всички други отбори са с по 3 пункта, но Лугано е на второ място заради по-добрата си голова разлика в сравнение с Виктория и Апоел.Лига Европа, група “G”:АПОЕЛ (БЕЕР ШЕВА) - ФКСБ 1:20:1 Гнохере (70)0:2 Гнохере (75)0:1 Куенка (87)МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАЛУГАНО - ВИКТОРИЯ (ПИЛЗЕН) 3:21:0 Ботани (63)2:0 Карлиньос (69)2:1 Кърменчик (76)3:1 Гернд (88)3:2 Бакош (90)МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКласиране:1. ФКСБ 9 т.2. Лугано 3 т.3. Виктория 3 т.4. Апоел (БШ) 3 т.Следващи мачове (2 ноември):ФКСБ - Апоел (БШ)Виктория - Лугано