Стяуа начело в Група "G" след обрат в Швейцария (видео)

Румънският гранд Стяуа, носещ вече официалното наименование ФКСБ, взе втора поредна победа в груповата фаза на Лига Европа. Тимът от Букурещ направи обрат при гостуването си на Лугано и надви швейцарците с 2:1 в мач от втория кръг в битката в Група “G”.

Лугано излезе напред в резултата с гол на Матия Ботани още в 14-ата минута, но през второто полувреме северните ни съседи се пребориха за трите точки. Константин Будеску изравни в 58-ата, а Жуниор Мараняо донесе успеха на своите с попадение в 64-ата минута.

Така Стяуа е с пълен актив от 6 точки след първите две срещи и оглавява класирането в групата. В другата среща от Група “G” тази вечер Виктория (Пилзен) надигра с 3:1 у дома Апоел (Беер Шева), като чехите и тимът от Израел са с по 3 точки, а на четвъртата позиция е Лугано с 0 точки. Милан Петржела (29), Ян Копич (76) и Милан Бакош (89) бяха точни за Виктория, а Антони Нвакаеме реализира гола за Апоел.

ЛУГАНО - СТЯУА 1:2
1:0 Ботани (14)
1:1 Будеску (57)
1:2 Мараняо (64)

ВИКТОРИЯ (ПИЛЗЕН) - АПОЕЛ (БЕЕР ШЕВА) 3:1
1:0 Петржела (29)
1:1 Нвакаеме (69)
2:1 Копич (76)