Сърбия без проблеми на полуфинал на Европейското (видео)

Олимпийският волейболен вицешампион при жените Сърбия се класира без проблеми за полуфиналите на Европейското първенство в Азербайджан и Грузия. Момичетата на треньора Зоран Терзич биха категорично приятната изненада на турнира до момента Беларус с 3:0 (25:19, 25:12, 25:14) във втория 1/4-финал от програмата, игран тази вечер пред едва около 300 зрители в залата на Националната гимнастическа арена в Баку.

По този начин Сърбия се класира за финалната четворка на шампионата на Стария континент за четвърти пореден път. На полуфиналите бронзовите медалистки от преди 2 години ще играят срещу победителя от 1/4-финала между действащия шампион Русия и Турция, който е утре (29 септември). Полуфиналната среща пък по програма е в събота (30 септември) от 19,30 часа българско време. Над всички за сръбския тим бе Тияна Бошкович с 18 точки (2 блока, 2 аса и 56% ефективност в атака) за победата. За Беларус Анжелика Барисевич се отчете с 9 точки. СЪРБИЯ - БЕЛАРУС 3:0 (25:19, 25:12, 25:14)