Манчестър Юнайтед громи и за Купата на Лигата

Манчестър Юнайтед се класира без проблем за 4-ия кръг в турнира за Купата на Лигата. “Червените дяволи” записаха поредна убедителна победа от началото на сезона, след като надиграха с 4:1 Бъртън Албион на своя “Олд Трафорд”. Маркъс Рашфорд заби два гола в 5-ата и 17-ата минута, а освен него се разписаха и Джеси Лингард в 36-ата и Антони Марсиал в 60-ата минута. Почетният гол за гостите вкара Лойд Дайър в 91-ата минута. Така носителят на трофея продължава напред в турнира.Още при първата си по-интересна атака Юнайтед стигна до откриване на резултата. В 5-ата минута Майкъл Карик намери Джеси Лингард в наказателното поле, той с едно докосване продължи към Маркъс Рашфорд, който технично прехвърли вратаря за 1:0.Отново Рашфорд удвои преднината на домакините в 17-ата минута. Той получи пред наказателното поле, обърна се и с бомбен шут не остави шансове на вратаря.В 23-ата минута Хуан Мата можеше да утрои преднината на своя тим, но от точката на дузпата не успя да отправи добър удар и вратарят спаси.Играчите на Бъртън получиха шанс да се върнат в мача в 27-ата минута. Тогава Виктор Линдельоф сбърка и остави на Варни да му отнеме и да изведе Мейсън сам срещу Ромеро, който излезе добре и блокира удара на нападателя.Само минута по-късно Мата се отличи с нов пропуск, след като се освободи в пеналта и стреля, но в гредата. Испанецът продължи да бъде активен и в 31-ата минута отново отправи нелош изстрел, който бе спасен от вратаря.В 36-ата минута Юнайтед все пак направи преднината си класическа. След бърза атака Лингард бе изведен на стрелкова позиция и отправи удар, който след рикошет се озова във вратата.В началото на втората част домакините вкараха нов гол чрез влезлият като смяна Люк Шоу, но попадението бе отменено заради засада. Все пак четвъртото попадение не закъсня. В 60-ата минута Рашфорд се освободи пред наказателното поле и пусна на скорост за Антони Марсиал, който стреля в близкия ъгъл и отбеляза за 4:0.До края на мача Юнайтед видимо намали оборотите и позволи на Бъртън да вкара почетен гол на “Олд Трафорд”. В самия край на мача гостите органиризаха добра атака, удар на Мърфи се отби от напречната греда, след което се стигна до разбъркване в пеналта, влезлият като смяна вратар Жоел Кастро действа доста неумело и не успя да улови топката, като в крайна сметка Дайър я прати във вратата за крайното 4:1. Това бе първият гол във вратата на “червените дяволи” на собствения им стадион от началото на сезона.