Хофе и Херта поделиха точките след сходни голове

Отборите на Хофенхайм и Херта (Берлин) си поделиха точки в първия неделен мач от Бундеслигата. Феновете на “Райн-Некар-Арена” видяха по един гол в двете полувремена за крайното 1:1, след което домакините продължават да са непобедени от началото на сезона, докато столичани за втора поредна седмица записаха такъв резултат.Сандро Вагнер откри головата си сметка за първенство през този сезон, а това се случи след само шест минути игра. Снажният нападател скочи най-високо, за да отбележи с глава и да накаже един от бившите си отбори за 1:0, възползвайки се от асистенция на другия нападател Андрей Крамарич.Изравнителният гол също бе отбелязан с глава и бе дело на Александер Есвайн, за когото това също бе дебютно попадение за сезон 2017/2018 в германския елит. Полузащитникът възстанови равенството в 55-ата минута на срещата - 1:1.Хофенхайм има 8 точки след 4 изиграни мача, докато Херта (Берлин) е с три по-малко - 5.Двата тима, които участват в груповата фаза на Лига Европа ще имат мачове през седмицата, но те отново ще са в Бундеслигата, защото има междинен кръг. На 20 септември (сряда) Хофе гостува на Майнц 05, докато берлинската “Стара дама” приема Байер (Леверкузен).