Хофе е неудържим! Пристига в Разград с по-добри показатели от Байерн (видео)

Следващият съперник на Лудогорец в Лига Европа Хофенхайм продължава с доброто си представяне в Бундеслигата и поне за няколко часа излезе на върха. Днес тимът от Зинсхайм надви много трудно Шалке 04 с 2:0 вкъщи и все още няма поражение, като има по-добри показатели от шампиона Байерн (Мюнхен) след равен брой изиграни мачове.

Денис Гайгер откри в 13-ата минута, а след голяма битка и куп пропуски и пред двете врати решаващият втори гол падна в последните секунди на втората част и беше реализиран от Лукас Руп.

Единствената лоша новина за Хофе е контузията на Надием Амири, който беше заменен още преди почивката. Така младият халф, нареден от “Екип” в Топ 50 на най-силните таланти до 21 г., се присъединява към Керем Демирбай и Ермин Бичакчич, които също са с травми. Очаква се повече информация за Амири, за да се разбере дали той ще пропусне визитата в Разград в четвъртък.

Двубоят беше интересен заради първия дуел между младите специалисти Юлиан Нагелсман (30 г.) и Доменико Тедеско (32 г.), които бяха сред отличниците на випуск 2013 г. на треньорската школа в Кьолн. Първият излезе краен победител, но и след известна доза шанс.

Ранният гол даде предимството на домакините да играят на контраатака, като за тази цел на разположение имаха възстановения Серж Гнабри. Германският национал обаче показа, че не е в добра форма.

Шалке имаше игрово превъзходство в по-голяма част от мача, като Йевген Коноплянка направи два сериозни пропуска точно след антракта. В 49-ата минута той стреля в гредата, а малко след това шутира в аут. Греда обаче удари и Марк Ут на другата врата.
Двата тима се бяха вкопчили здраво до финалните секунди, когато съдиите сгрешиха за това кой трябва да изпълни тъч около центъра на терена. Вместо да предоставят тази възможност на “миньорите”, както трябваше да бъде според видяното от повторението, те отсъдиха в полза на Хофе. Последва светкавичен пас напред и там Руп направи 2:0.

Шалке вече има три поражения и е с отрицателна голова разлика.