Херта за малко да изпусне сигурна победа (видео)

Два гола до 24-ата минута се оказаха достатъчни за Херта (Берлин), за да пребори Байер (Леверкузен) с 2:1 в среща от петия кръг на Бундеслигата. Това обаче е едва втори успех за столичани, които като цяло не са толкова убедителни от началото на кампанията.

Новото им попълнение Матю Леки продължава да впечатлява, като вече има 4 гола. Днес австралиецът откри резултата със забележително изпълнение с левия крак, след което топката спря в горния ъгъл на Бернд Лено.

Осем минути по-късно пък вратарят допусна наивна грешка с излизане извън вратарското си поле, от което се възползва Ведад Ибишевич, за да центрира към оставения сам Саломон Калу и на таблото на “Олимпиащадион” светна “2:0”.

Гостите се разиграха едва през второто полувреме и в интерес на истината не бяха далеч от равенството. Появилият се като смяна Леон Бейли пропусна две добри положения, а националът Юлиан Брант върна едното попадение шест минути преди края. Това доведе до драматичен край на срещата, в който обаче Херта удържа.
Положението на Леверкузен далеч не е розово, тъй като тимът има само 4 точки до момента и е допуснал 10 гола в мрежата си.