Хофе и Херта поделиха точките след сходни голове

Отборите на Хофенхайм и Херта (Берлин) си поделиха точки в първия неделен мач от Бундеслигата. Феновете на “Райн-Некар-Арена” видяха по един гол в двете полувремена за крайното 1:1, след което домакините продължават да са непобедени от началото на сезона, докато столичани за втора поредна седмица записаха такъв резултат.

Сандро Вагнер откри головата си сметка за първенство през този сезон, а това се случи след само шест минути игра. Снажният нападател скочи най-високо, за да отбележи с глава и да накаже един от бившите си отбори за 1:0, възползвайки се от асистенция на другия нападател Андрей Крамарич.

Изравнителният гол също бе отбелязан с глава и бе дело на Александер Есвайн, за когото това също бе дебютно попадение за сезон 2017/2018 в германския елит. Полузащитникът възстанови равенството в 55-ата минута на срещата - 1:1.

Хофенхайм има 8 точки след 4 изиграни мача, докато Херта (Берлин) е с три по-малко - 5.

Двата тима, които участват в груповата фаза на Лига Европа ще имат мачове през седмицата, но те отново ще са в Бундеслигата, защото има междинен кръг. На 20 септември (сряда) Хофе гостува на Майнц 05, докато берлинската “Стара дама” приема Байер (Леверкузен).