Позорна загуба за Дуисбург на Илия Груев

Седмият кръг от шампионата на Втора Бундеслига донесе огромно разочарование за Дуисбург, воден от българския специалист Илия Груев. “Зебрите” претърпяха разгромна загуба с 1:6 на собствен терен от Нюрнберг. Още до почивката Микаел Ишак даде преднина от два гола на гостите, а в началото на втората част Едуард Льовен направи резултата 0:3. Ишак оформи своя хеттрик в 74-ата минута, а в 77-ата Льовен се разписа за втори път преди Мориц Щопелкамп да вкара гола на честта за Дуисбург. Резервата Седрик Тьохерт довърши домакините с шесто попадение в края.“Огромно благодаря към нашите фенове, които ни подкрепяха през цялото време, независимо от развоя на мача. Много искахме да постигнем първа победа у дома, но за съжаление не се получи”, заяви Груев след двубоя.Начело в класирането е Холщайн Кийл с 13 точки, колкото има и Фортуна (Дюселдорф). Дуисбург е на 10-о място със 7 точки.