Тедеско дебютира с победа в Шалке, Груев и Дуисбург аут от Купата на Германия (видео)

Новият треньор Доменико Тедеско дебютира успешно начело на Шалке 04, който се наложи с 2:0 над БФК Динамо в Берлин в мач от първия кръг на турнира за националната купа. Шалке доминираше изцяло, но отборът от Гелзенкирхен откри резултата едва в 78-та минута, когато Йевхен Коноплянка изпревари защитник на Динамо и вкара за 1:0. Украинецът се разписа отново в последната минута на редовното време и с това оформи крайния резултат в срещата.

Нюрнберг надви с 2:1 Дуисбург на Илия Груев в друг мач от първия кръг на надпреварата. Хано Бехренс и Георг Марграйтер се разписаха през първото полувреме за гостите, а Кевин Волцке вкара за крайното 1:2 от дузпа в четвъртата минута на добавеното време.

Третодивизионният Падерборн пък отстрани изненадващо Санкт Паули с 2:1.