Драматичен успех за Томова във Франция

Виктория Томова започна участието си на турнира в Биариц, Франция, с драматична победа. В първия кръг на състезанието с награден фонд 80 000 долара тя победи Олга Саес Лара от Испания с 6:7(4), 6:4, 6:4 след изключително оспорвана битка, продължила 2 часа и 25 минути. С този успех Томова, която е поставена под номер 5, си осигури 10 точки за световната ранглиста. Във втория кръг тя ще се изправи срещу Ирина Мария Бара от Румъния.Днешният двубой премина през поредица от обрати и драматични моменти. Виктория загуби три поредни гейма и изоставаше с 2:5 в първия сет. Тя успя да спаси три сетбола преди да изравни за 5:5. Стигна се до тайбрек, който бе спечелен от испанката със 7:4. Във втората част 22-годишната софиянка поведе с 3:1, но се стигна до изравняване. При 5:4 Томова спечели гейм на нула при сервис на съперничката и изравни сетовете. Двете вървяха гейм за гейм в третия сет. Испанката проби за 4:3, но пробивът веднага бе върнат. Вики взе подаването си и успя да пробие, за да стигне до крайната победа.Това бе втори пореден успех за Томова, в който престоя на корта повече от 2 часа. В неделя тя спечели финала на турнира в София след много оспорвана битка срещу Джесика Пиери. За нея това бе шеста поредна победа и демонстрация за новото ниво на физическа форма, в което се намира.