Каляри откри новия стадион с победа

Тимът на Александър Тонев Кротоне записа втора загуба през този сезон в Серия "А". Българинът, който е контузен, не игра в гостуването на Каляри, което бе спечелено от домакините с 1:0. Двубоят от 3-ия кръг на калчото се игра на новата "Сардения Арена", която бе построена само за 120 дни. Именно в този двубой бе открита официално, като през следващите три години ще бъде дом на Каляри.Единственото попадение в срещата отбеляза Марко Сау в 34-ата минута след подаване на Жоао Педро. Голът бе негов първи за този сезон, но също така 43-и за клуба. Новият таран на островитяните Леонардо Паволети също пропусна една добра възможност, за да открие головата си сметка за клуба.Победата бе първа за домакините през този сезон след загубите от Ювентус и Милан и трета поредна срещу Кротоне в елита, след като спечели с по 2:1 миналогодишните сблъсъци.Тимът на Тонев след равенството с Верона остана с една точка в класирането.СЪСТАВИТЕМАЧА МИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ