Успешен дебют за новите футболисти на ЦСКА-София (видео)

Отборът на ЦСКА-София постигна лесен успех с 3:1 над Марица (Пловдив) в контрола. Футболистите на Стамен Белчев показаха по-качествена игра и логично спечелиха срещата. Попаденията за “червените” реализираха Милчо Ангелов (16, 71) и Кевин Кубемба (60), а за втородивизионния тим се разписа Борислав Караматев (56). Неофициален дебют за тима направиха Раул Лое, който стартира като титуляр и Александър Барт, който пък се появи през втората част.Самият двубой започна по-добре за “червените” и още във втората минута Енрике се озова на добра позиция, но стреля неточно. В 14-ата минута Кевин Меркадо центрира в наказателното поле на Марица, топката стигна до новото попълнение Раул Лое, който обаче не успя да отправи добър завършващ удар. Логичното се случи в 16-ата минута, когато Кубемба намери Милчо Ангелов, който не сбърка и прати топката в мрежата на Марица. В 25-ата минута футболистите на Стамен Белчев бяха близо до втори гол, но шутът на Кевин Кубемба мина над гредата.Последната интересна ситуация за първото полувреме дойде в 39-ата минута, когато Густаво Кулма бе изведен очи в очи със стража на пловдивчани, който показа класа, спасявайки удара на атакуващия играч на “червените”.Новият бранител на ЦСКА-София Александър Барт също записа неофициален дебют, той се появи на почивката. Гостите от Пловдив започнаха много силно втората част и в 50-ата минута техен гол бе отменен, а в 56-ата минута “жълтите” изравниха резултата. В негов автор се превърна Борислав Караматев.Радостта за гостите бе много кратка. В 60-ата минута Кубемба матира вратаря на Марица, а малко по-късно Милчо Ангелов засече с глава центриране от корнер на Меркадо и направи резултата 3:1. В 75-ата минута Кевин Кубемба вкара нов гол, но попадението бе правилно отменено.В края на срещата гостите можеха да вкарат втори гол, след като получиха възможност да стрелят от фаул, но “червеният” страж се намеси отлично. Това бе и последната интересна ситуация в срещата.ЦСКА-София - Марица (Пловдив) 3:11:0 Милчо Ангелов (16)1:1 Борислав Караматев (56)2:1 Кевин Кубемба (60)3:1 Милчо Ангелов (71)Стартов състав на ЦСКА-София: Слави Петров, Николай Бодуров, Пламен Гълъбов, Александър Дюлгеров, Раул Лое, Тиаго, Густаво Кулма, Милчо Ангелов, Енрике, Кевин Меркадо, Кевин КубембаСнимка: cska.bg