Монако унижи Олимпик Марсилия на "Луи II" (видео)

Френският шампион Монако нанесе звучен шамар на Олимпик Марсилия в последния мач от 4-ия кръг в Лига 1 на стадион "Луи II". "Монегаските" се развихриха от първата минута до последната минута на двубоя и загубата с 1:6 беше най-малкото, с което гостите от Марсилия можеха да си тръгнат. Така се бяха надскочени и най-мрачните очаквания на треньора Руди Гарсия, който преди срещата заяви следното:"През миналия сезон на три пъти ни вкараха по четири гола. По-лошо от това едва ли е възможно". Оказа се, че е напълно възможно. Кошмарът започна още в деветдесетата секунда, когато полският защитник Камил Глик засече топката в мрежата след центриране и стана автор на най-бързия гол за сезона до момента. След попадението Монако заигра като смазана машина. Радамел Фалкао от дузпа в 20-ата и с глава в 35-ата направи резултата класически, а в последната минута на първото полувреме младият Диакаби вкара за 4:0. В тези минути тимът от Марсилия изглеждаше като безпомощна жертва, а не като един от претендентите за призовите места в Лига 1.След почивката Монако продължи да играе офанзивно и в 68-ата минута стигна до пето попадение чрез Джибрил Сидибе. В 75-ата минута домакините се смилиха и след тяхна грешка в защита подариха почетно попадение на гостите, като негов автор стана Реми Кабеля. Малко по-късно Монако получи право на дузпа, реализирана от Фабиньо за крайното 6:1. Двубоят изгледа от скамейката младият Килиан Мбапе, който е пред трансфер на ПСЖ. Той беше освиркан от публиката на “Луи II” като за последно.С успеха Монако събра пълен актив от 12 точки, колкото има единствено Пари Сен Жермен. Олимпик Марсилия е шести със седем.МИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ