Нюкасъл отлепи за сметка на Уест Хам (видео)

Нюкасъл записа първи точки от началото на сезона във Висшата лига. “Свраките” спечелиха с 3:0 домакинството си на Уест Хам, който след третата си поредна загуба окупира последното място в класирането. Отборът на Славен Билич и миналата година започна слабо сезона, но сега изглежда в още по-лошо състояние.Рафаел Бенитес направи една промяна в състава на Нюкасъл и тя се оказа решителна. Испанският мениджър пусна новото попълнение Хоселу на върха на атаката на мястото на Дуайт Гейл. Испанецът откри резултата в 36-ата минута. Мат Ричи открадна топката в средата на терена от 18-годишния Деклан Райс. Мерино с отличен пас намери Атсу, който пък пусна към Хоселу за първия му гол с екипа на Нюкасъл.Малко след почивката Джо Харт трябваше да предотвратява второ попадение във вратата си. Хавиер Ернандес, който се разписа на два пъти миналата седмица, можеше да получи червен картон в 52-ата минута. Той беше декориран по-рано, когато събори Манкийо, но съдияат прецени, че не трябва да бъде изгонен. Мексиканецът можеше да изравни малко по-късно, като Кларк изби от голлинията. Интригата приключи в 76-ата минута, когато Мат Ричи сложи топката на главата на Кийрън Кларк и той направи 2:0. До края домакините доминираха и стигнаха до трето попадение. Влезлият като резерва Александър Митрович се разписа след поредния момент, в който халфовата линия на “свраките” се справи отлично в средата на терена.НЮКАСЪЛ - УЕСТ ХАМ 3:01:0 - Хоселу (36)2:0 - Кларк (72)3:0 - Митрович (86)МИНУТА ПО МИНУТА