Нюкасъл отлепи за сметка на Уест Хам (видео)

Нюкасъл записа първи точки от началото на сезона във Висшата лига. “Свраките” спечелиха с 3:0 домакинството си на Уест Хам, който след третата си поредна загуба окупира последното място в класирането. Отборът на Славен Билич и миналата година започна слабо сезона, но сега изглежда в още по-лошо състояние.

Рафаел Бенитес направи една промяна в състава на Нюкасъл и тя се оказа решителна. Испанският мениджър пусна новото попълнение Хоселу на върха на атаката на мястото на Дуайт Гейл. Испанецът откри резултата в 36-ата минута. Мат Ричи открадна топката в средата на терена от 18-годишния Деклан Райс. Мерино с отличен пас намери Атсу, който пък пусна към Хоселу за първия му гол с екипа на Нюкасъл.

Малко след почивката Джо Харт трябваше да предотвратява второ попадение във вратата си. Хавиер Ернандес, който се разписа на два пъти миналата седмица, можеше да получи червен картон в 52-ата минута. Той беше декориран по-рано, когато събори Манкийо, но съдияат прецени, че не трябва да бъде изгонен. Мексиканецът можеше да изравни малко по-късно, като Кларк изби от голлинията.

Интригата приключи в 76-ата минута, когато Мат Ричи сложи топката на главата на Кийрън Кларк и той направи 2:0. До края домакините доминираха и стигнаха до трето попадение. Влезлият като резерва Александър Митрович се разписа след поредния момент, в който халфовата линия на “свраките” се справи отлично в средата на терена.

НЮКАСЪЛ - УЕСТ ХАМ 3:0
1:0 - Хоселу (36)
2:0 - Кларк (72)
3:0 - Митрович (86)