Павел Дочев не успя да спре Херта, два пъти прекъсваха мача (видео)

Третодивизионният Ханза (Рощок), воден от българския треньор Павел Дочев, загуби с 0:2 от елитния Херта (Берлин) и отпадна още в първия кръг на турнира за Купата на Германия. Гостите от столицата доминираха, но стигнаха до победата с късни попадения на Мичел Вайзер и Ведад Ибишевич. Германският халф откри резултата в 86-ата минута, а в 90-ата Ибишевич сложи точка на спора.Двубоят ще се запомни с напрегнатата обстановка по трибуните. Въпреки призивите на диктора към феновете на домакините, те се бяха подготвили с голямо количество пиротехника и хвърлиха част от факлите на терена. Това бе и причината мачът на два пъти да бъде прекъсван от рефера.В първенството Ханза стартира със 7 точки от първите си 4 мача и заема 8-о място в Трета Бундеслига. Купа на Германия, 1-и кръг:ХАНЗА (РОЩОК) - ХЕРТА (БЕРЛИН) 0:20:1 М. Вайзер (86)0:2 В. Ибишевич (90)