Седемкаратово шоу постави началото на Премиър лийг (видео + галерия)

Арсенал и Лестър изиграха невероятен мач на старта на сезона в Премиър лийг, спечелен от "артилеристите" с 4:3. Двубоят предложи уникални емоции за феновете на "Емиратс", като Арсенал на два пъти изоставаше в резултата, но стигна до късен обрат благодарение на резервите на мениджъра Арсен Венгер.Двубоят започна с много активна игра на домакините, които се поздравиха с гол още във втората минута, като негов автор стана новото попълнение Александре Лаказет. Само две минути по-късно гостите изравниха чрез Шинджи Оказаки, като при попадението му останаха съмнения дали е редовно. Арсенал упражни натиск и владееше повече топката, но Лестър показа повече ефективност и стигна до втори гол в 29-ата минута. Тогава топката попадна у нападателя Джейми Варди пред вратата и от близка дистанция той не сгреши. Попадението окрили "лисиците", които в 33-ата минута бяха близо до трети гол, но ударът с глава на Оказаки не се получи. Вместо това, Лестър получи изравнителен гол в самия край на полувремето, след като Дани Уелбек се разписа след взаимодействие с Колашинак в наказателното поле пред Шмайхел.В 61-ата минута Каспер Шмайхел показа голямата си класа, като отрази удар на Елнени, останал очи в очи с него. Неудовлетворителният резултат принуди Арсен Венгер да прибегне до смени, като пусна в игра Аарън Рамзи и Оливие Жиру на местата на Елнени и Холдинг.  Атаките на Арсенал ставаха все по-яростни, но резултатът се запазваше, а времето до края наближаваше. Десетина минути преди края Джейми Варди изскочи сам срещу трима, но беше бързо обезвреден. В 83-ата минута Арсенал все пак стигна до изравнителен гол чрез резервата Рамзи, който успя да се справи добре в наказателното поле. Малко по-късно страхотен гол с глава на Оливие Жиру направи обрата пълен - 4:3 за Арсенал. Преди неговото попадение пък Лаказет можеше да донесе победата на Арсенал, но пропусна.В крайна сметка Арсенал спечели, но пропускливата защита вещае неприятности пред мениджъра Арсен Венгер. Лестър загуби, но показа, че неслучайно е станал шампион на Англия в предходния сезон.