Атлетико остана непобеден и след визита на Острова

С победен гол чак в 88-ата минута Атлетико Мадрид успя да надвие новака в английската Висша лига Брайтън с 3:2 като гост в четвъртата си предсезонна проверка. Люка Ернандес реализира попадението, с което тимът на Диего Симеоне продължава да бъде непобеден това лято. Преди това гостите на два пъти повеждаха в резултата чрез Николас Гайтан и Фернандо Торес, но англичаните изравняваха чрез Паскал Грос и Стивън Сидуел. Авторът на победния гол Ернандес, който днес игра като ляв защитник, и Яник Ферейра Караско бяха най-добрите в тима на Атлети. До началото на битките в Примера дивисион “дюшекчиите” ще изиграят още две контроли - срещу Хетафе на 11 август и срещу Леганес ден по-късно. Брайтън открива участието си в Премиършип с двубой вкъщи срещу мултимилионната селекция на Манчестър Сити на 12 август. БРАЙТЪН - АТЛЕТИКО 2:30:1 Гайтан (42)1:1 Грос (61)1:2 Торес (67)2:2 Сидуел (77)2:3 Ернандес (88)