Атлетико обърна Наполи и е на финал на "Ауди Къп" (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид се класира за финала на Audi Cup 2017 след успех с 2:1 над Наполи в 1/2-финален сблъсък. Хосе Кайехон вкара за неаполитанците в 56-ата минута, но попадения на Фернандо Торес (72) и Лусиано Вието (81) донесоха успеха на “лос колчонерос”. Утре на финала испанците ще срещнат победителя от мача Байерн (Мюнхен) - Ливърпул.

Диего Симеоне заложи на почти оптимален състав, като изключение направи присъствието на Николас Гайтан, заменил Саул. Антоан Гризман и Фернандо Торес поведоха атаката. Маурицио Сари пусна в атака Аркадиуш Милик, подкрепян сериозно от Хосе Кайехон, Лоренцо Инсиние и Марек Хамшик.

След първоначалните спокойни 20 минути вратарите попаднаха във фокуса на вниманието. В 25-ата минута Пепе Рейна плонжира и изби след опасен удар с глава на Гризман. Френският нападател стреля с глава от 12 метра след центриране на Филипе Луиш. В 33-ата италианците получиха дузпа след непозволено действие на Стефан Савич срещу Кайехон. Ян Облак успя да парира удара от бялата точка на Милик. В 44-ата словенският страж се разтегна и изби с една ръка след коварен фалцов изстрел към Инсиние.

В 56-ата минута Кайехон вкара страхотен гол. Инсиние центрира отляво на втора греда, а бившият играч на Реал Мадрид посрещна топката от въздуха и я заби в земята и след това в мрежата на далечния ъгъл. В 68-ата Облак направи ново силно спасяване, отразявайки мощен шут на Гулам след хубава контра. В 70-ата Диего Годин не успя да се разпише с глава след центриране от фал и отклонена топка с Филипе Луиш.

В 72-ата Томас Тейе изведе Гризман в наказателното поле, той центрира към Торес, който стреля акробатично с пета и наказа Рейна - 1:1. В 81-ата минута "дюшекчиите" направиха пълен обрат. Тя успяха да се възползват по най-добрия начин от първия си корнер в мача. Томас игра с глава след центрирането и резервата Лусиано Вието само чукна топката в мрежата, залепен до далечната греда. В 89-ата Годин беше изгонен след два жълти картона в рамките на шест минути.

По-късно тази вечер на "Алианц Арена" излизат Байерн и Ливърпул.