Десет гола в два мача: ЦСКА-София напълни мрежата и на Локо Пд (видео)

След като преди седмица ЦСКА-София разби с 6:2 Ботев Пд в Коматево, днес "червените" напълниха мрежата и на другия пловдивски гранд - Локомотив, надигравайки го с 4:1 на "Армията" в мач от четвъртия кръг на Първа лига. Домакините поведоха с 2:0 през първата част след попадения на новото попълнение Тиаго и Кристиян Малинов, а след почивката се разписаха щатният голмайстор Фернандо Каранга и Станислав Манолев. За смърфовете вкара Димо Бакалов.Футболистите на Стамен Белчев имаха превъзходство почти през целия мач, но вкараха толкова много не и без помощта на отбраната на гостите, която допусна груби грешки и при четирите попадения на ЦСКА-София. Срещата започна с натиск на домакините, които наложиха дълбока преса в полето на Локо и почти винаги тя се оказваше успешна. В 11-ата минута шут от далеч на Рубен Пинто излезе над напречната греда.Така се стигна до 13-ата минута, в която Манолев центрира отдясно, Пиргов не се намеси по най-добрия начин и чукна топката в краката на Тиаго, който с техничен изстрел прехвърли вратаря и намиращия се пред голлинията централен бранител Пламен Николов за 1:0.Попадението събуди гостите, които в следващите няколко минути се изнесоха в по-предни позиции. Първо опасен пробив на Бакалов затрудни червената отбрана, а секунди по-късно добра атака завърши със слаб изстрел на Умарбаев. В 17-ата минута нов шут на играч в черно-бяло рикошира в крак на защитник и профуча на сантиметри покрай дясната греда на Черниаускас.Домакините отговориха с втори гол във вратата на Локо. Централният бранител Пламен Николов сбърка при разиграване пред наказателното поле на смърфовете. Меркадо му отне топката и центрира към Манолев, който свали с глава към оставения непокрит Малинов, а за халфа не бе проблем да реализира от 4-5 метра фронтално срещу вратата.През първия половин час направи впечатление, че защитниците на Локо се опитваха да разиграват твърде много топката в и около собственото си наказателно поле, но го правеха неубедително и допускаха голямо количество грешки, които в крайна сметка им струваха и двете попадения във вратата на Пиргов.В 34-ата минута пловдивчани можеха да се върнат в мача след центриране на Николов, но изстрелът с глава на Бакалов излезе в аут.Пет минути след тази ситуация и пред ЦСКА-София се откри възможност за трети гол след пробив на Манолев и добър пас към Каранга, но таранът стреля неточно. В 44-ата минута Чорбаджийски извърши фаул в дъгата на собственото си наказателно поле, но реферът Никола Попов реши да не отсъжда фаул, което се оказа първата му по-сериозна грешка до този момент. В даденото от съдията двеминутно продължение на първата част при опасно центриране отдясно Дюлгеров бутна Бакалов в гърба и смърфовете поискаха дузпа, но Попов не се съгласи с техните претенции и вдигна жълт картон на потърпевшия за симулация, каквато обаче нямаше.В началото на втората част Локо отново заложи на дълго задържане на топката, но пак без да застрашава противниковата врата. Това за пореден път изигра лоша шега на гостите, тъй като в 61-ата минута допуснаха нова грешка в отбрана, когато Пламен Николов реши да остави Каранга пред границата на наказателното поле и отиде да помага на свой съотборник на тъча, за да спре пробив на Меркадо. Логично последва пас към тарана на червените, който си спря необезпокоявано топката и технично реализира за 3:0.В 74-ата минута Димо Бакалов вкара за 3:1, след като засече с глава центриране на Бедиме отляво. Четири минути по-късно Меркадо размина за пореден път няколко футболисти на гостите отляво и центрира по земя към непокрития Манолев, за когото не бе проблем да разстреля Пиргов от 6-7 метра за крайното 4:1 за ЦСКА-София.ЦСКА-СОФИЯ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 4:11:0 Тиаго 132:0 Кристиян Малинов 273:0 Фернандо Каранга 613:1 Димо Бакалов 744:1 Станислав Манолев 78ЦСКА-СОФИЯ: 30. Черниаускас, 3. Недялков, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 6. Пинто, 7. Меркадо, 9. Каранга, 11. Манолев, 15. Малинов, 20. Тиаго, 23. ДюлгеровЛОКО ПД: 1. Пиргов, 71. Крумов, 22. Николов, 44. Марков, 2. Бедиме, 17. Траянов, 20. Серджио, 39. Умарбаев, 9. Кики, 10. Марчев, 7. БакаловМИНУТА ПО МИНУТАГЛЕДАЙТЕ МАЧА ТУК!