Кротоне се сбогува със Серия "А" след загуба на "Сан Паоло"

Отборът на Кротоне напусна футболния елит на Италия, след като загуби гостуването си на Наполи с 2:1. Футболистите на Валтер Дзенга се нуждаеха от задължителни три точки в днешния двубой с партенопеите, очаквайки в същото време добри новини от двубоя между СПАЛ 2013 и Сампдория. Така Кротоне ще напусне Серия “А” след 2-годишен престой, в който записа няколко добри резултати срещу грандовете.
Наполи започна по-силно срещата и упражни добре познатата за тима преса, от която Кротоне трудно успяваше да излезе. След серия от добри възможности за домакините, Аркадиуш Милик изведе отбора си напред в резултата в 23-ата минута. Полякът бе изведен блестящо от Лоренцо Инсиние и не сгреши срещу Алекс Кордас. Кротоне отговори с две възможности от ъглов удар, при които Хосе Рейна показа висота. В 31-ата минута Жоржиньо опита изстрел от около 30 метра, който попадна в ръцете на стража на Кротоне. Минута по-късно Хосе Кайехон удвои аванса на своя тим, възползвайки се от центриране на Лоренцо Инсиние. Наполи продължи да притиска своя съперник и добри намеси на Кордас лишиха тима от трето попадение. В 56-ата минута Марчело Трота опита да сътвори нещо по-интересно пред вратата на Рейна, но ударът му излезе извън очертанията. Футболистите на Кротоне намираха все по-трудно правилния път към вратата на Наполи, въпреки атакуващите смени, към които прибегна наставникът Валтер Дзенга. В 67-ата минута изстрел на Милик бе спасен от Кордас.  В 74-ата минута Дрис Мертенс уцели десния страничен стълб на гостите. Белгиецът засече центриране на Инсиние, а ударът му бе избит с плонж от Кордас в гредата. В добавеното време на срещата Кротоне отбеляза почетно попадение чрез Марко Туминело. Италианецът получи добро подаване от Бруно Мартела и с изстрел извън наказателното поле не остави шансове за намеса на Рейна. Това бе и последният удар към една от двете врати. След тази загуба Кротоне напуска Серия “А” с актив от 35т., а Наполи ще завърши сезона на второ място с рекордните за тима 91т.