Киево не се дава след обрат, бивш халф на Юве със страшен гол (видео)

Отборът на Киево записа важна победа в битката за спасение. "Летящите магарета" надвиха с 2:1 Болоня на "Ренато Дал'Ара", с което събраха 37 точки в актива си и излязоха от опасната зона. В герои за футболистите на Лоренцо Д'Ана се превърнаха Емануеле Джакерини и Роберто Инглезе, които обърнаха резултата. Попадението на Джакерини беше изключително красиво.В 12-ата минута реферът Лука Пайрето отсъди наказателен удар, след като бранител на Киево игра с ръка в пеналта пред Стефано Сорентино. Симоне Верди показа прецизност при изпълнението от бялата точка - 1:0 за Болоня. За тима на Роберто Донадони обаче предстоеше главоболие. В 48-ата минута Джакерини посрещна топката с чудесно воле с левия крак - 1:1, а голът изправи на крака всички зрители. Второто попадение на "джалоблу" също не беше лошо. Инглезе получи дълъг пас в наказателното поле на домакините, елиминира един бранител, размина втори и покрай трети матира Антонио Миранте - 2:1 за "летящите магарета". В последния кръг ще се решават много съдби в дъното на Серия "А". Беневенто и Верона вече са със сигурен билет за втория ешелон, но кой ще ги придружи, не се знае. Засега Кротоне държи последната "червена" виза, но "акулите" могат и да се спасят с победа над Аталанта и грешка на поне един измежду СПАЛ 2013, Каляри, Киево, Удинезе и Болоня. СТАТИСТИКАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ