Шампионите достигнаха границата от 100 точки след гол в 94-тата минута (видео)

Шампионът на Англия Манчестър Сити завърши сезона, записвайки още едно забележително постижение. Селекцията на Джосеп Гуардиола победи Саутхамтпън с 1:0 като гост в двубой от последния кръг на Премиър лийг, като с този успех достигна границата от 100 точки. Единственото попадение реализира Габриел Жезус в четвъртата минута на добавеното време. "Гражданите" завършват с 19 точки пред втория - Манчестър Юнайтед. Това бе 32-ра победа за отбора, с което Сити подобри 57-годишния рекорд на Тотнъм за най-много победи в елита.

Пеп Гуардиола беше направил четири промени в своя състав - Джон Стоунс, Фабиан Делф, Кевин де Бройне и Рахим Стърлинг започнаха. Венсан Компани, Олександър Зинченко и Габриел Жезус бяха оставени на скамейката за началото. Туре Яя пък бе извън групата, след като в сряда изигра последния си мач за Манчестър Сити.

Мая Йошида стартира за Саутхамптън за сметка на контузения Ян Беднарек.

Домакините започнаха по-добре. Браво спаси удар на Стивънс, а в деветата минута Хут засече с глава центриране от корнер, но ударът му срещна гредата, след което Данило изчисти.

"Гражданите" владееха топката в 73% от игровото време през първата част, но играчите на Пеп Гуардиола не изглеждаха особено мотивирани и не нанесоха нито един точен удар преди почивката.

@@@

Манчестър Сити вдигна темпото след паузата. В 61-вата минута удар на Стърлинг срещна гредата, а секунди след това Джон Стоунс нанесе първия точен удар в актива на гостите, след като засече с глава центриране от корнер. Маккарти обаче изби.

Саутхамптън също имаше шанс в 70-ата минута, когато Уорд-Праус нанесе опасен удар с глава, но Браво се намеси.

В 78-ата минута именно Уорд-Праус изведе Тадич зад отбраната на Сити. Сърбинът финтира Браво, след което стреля към вратата, но Фернандиньо изчисти от голлинията.

@@@

В последната секунда на добавеното време от четири минути Габриел Жезус донесе победата на Манчестър Сити. Де Бройне изведе нападателя с подаване от дълбочина, а бразилецът овладя добре и прехвърли технично Маккарти.

Шампионите завършват със 100 точки и куп подобрени рекорди. Въпреки загубата Саутхамптън запази мястото си в елита, като "светците" финишират на 17-а позиция, на три точки над отбора на Суонзи, който е третият изпадащ от Премиър лийг след Стоук Сити и Уест Бромич.

СТАТИСТИКА ТУК! РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК! КЛАСИРАНЕ ТУК! ВСИЧКИ МАЧОВЕ НА САУТХАМПТЪН ТУК! ВСИЧКИ МАЧОВЕ НА МАНЧЕСТЪР СИТИ ТУК! ФОТОГАЛЕРИЯ ТУК!