Българските девойки четвърти в отборното класиране в Баку

Тимът на България завърши на четвърто място в отборното класиране при девойките на международния турнир по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан), който е съпътстващ на Световната купа за жени и за ансамбли от петък до неделя. Българският отбор беше в състав Татяна Воложанина, Анна Келман и Вероника Любчова. Гимнастичките събраха сбор от 88.600 точки и се наредиха четвърти. Воложанина ще играе утре на финалите на топка, бухалки и лента, а Любчова се класира за финала на обръч.В отборното класиране се изпълняват осем композиции на четирите уреди. Воложанина игра четири съчетания, а другите две български гимнастички - по две. На обръч Вероника Любчова получи оценка от 14.400 точки, а Воложани на - 14.100 точки с грешка. На топка Воложанина има 15.750 точки, а Любчова - 12.150 точки, след като имаше неточности.Воложанина беше оценена с 15.400 точки на бухалки, а Анна Келман получи 14.400 точки. На лента Воложанина има 14.500 точки (трета по сила оценка), а Келман изпусна два пъти и допусна сериозни грешки и има 11.500 точки.Отборно шампион е Русия със 100.900 точки, пред Беларус с 93.300 точки и първият тим на Азербайджан с 89.250 точки. Вторият тим на домакините е пети с 88.300 точки, а на шесто място се нареди Израл с 87.000 точки. На турнира в Баку има само отборно класиране при девойките и фина ли на отделните уреди, за които се класира по една гимнастичка от държава. Финалите са утре от 11.00 до 13.30 часа.