Ростов откри с победа новия си стадион (видео)

След 7 мача без победа, Ростов най-после прекъсна негативната си серия. Това стана в двубоя, с който беше открит новият стадион на тима. Пред препълнените трибуни на "Ростов Арена" футболистите на Валерий Карпин се наложиха с 2:0 над СКА-Хабаровск и се изкачиха на 10-о място в класирането.Алексей Ионов имаше възможност да открие резултата в 22-ата минута, но беше блокиран от Александър Димидко. Вратарят на гостите Александър Довбня нарави няколко впечатляващи спасявания, но се оказа безпомощен в 40-ата минута, когато Бьорн Сигурдарсон засече центриране от корнер и вкара първия си гол за Ростов и първи изобщо на новия стадион.

В 89-ата минута Тимофей Калачов уцели гредата, но при добавката Хорен Байрамян не сбърка и оформи крайното 2:0. "Беше хубаво точно аз да вкарам гол, защото единствен от отбора съм от Ростов", заяви след мача Байрамян.

СКА-Хабаровск е на последното 16-о място и на практика няма шансове да се спаси от изпадане. Бившият тим на Венцислав Христов има скромните 13 точки.